Novinky
Trendy

Mac mini 2018 odhalen: čekání na nástupce se rozhodně vyplatilo

Apple dnes splnil sen tisícům svých fanoušků, kteří se konečně dočkali nástupce počítače Mac mini. Nový Mac mini sdílí stejný designový základ jako předchůdce. Jde tedy o malou krabičky z hliníku, do níž se podařilo vměstnat až nečekaně výkonné komponenty.

Vůbec poprvé si bude možné Mac mini objednat s šestijádrovým procesorem Intel Core-i7 taktovaným na 3,2/4,6 GHz. Zájemci, co nebudou mít hluboko do kapsy si mohou připlatit také za větší operační paměť s kapacitou až 64 GB. Co se týče interního úložiště, tak všechny modelové řady dostanou SSD, jehož kapacita se zastaví u kapacit 2 TB.

Špatně na tom není Mac mini ani z pohledu konektivity. Na zadní straně najdeme čtyři porty Thunderbolt 3, HDMI a klasické USB-A. Volitelně lze mít také 10-Gigabitový ethernet.

Další specifikace zahrnují bezpečností čip Apple T2 a unikátní systém chlazení, který má udržet teplotu uvnitř Macu mini na optimální hodnotě za každých okolností.

Applu trvalo tři roky, než představil nový Mac mini. Při pohledu lze ovšem konstatovat pouze to, že čekání se skutečně vyplatilo. Předobjednávky na Mac mini startují dnes, přičemž s expedicemi k prvním zákazníkům se počítá již 7. listopadu.

https://youtu.be/hVEaL9izgjs

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button