Novinky

Apple prodá před Vánoci až 27 milionů iPhonů X. Zájem o iPhone 8 strmě padá 

Ve stínu všeobecného povyku nad novým iPhonem X se tak trochu zapomíná na to, že vedle současné vlajkové lodi Applu jsou v prodeji také ještě dva další letošní modely. Řeč je samozřejmě o iPhonu 8 a jeho větší variantě 8 Plus, které letos poprvé hrají až druhé housle. A to nejen co se týče mediální pozornosti, ale zjevně také podle prodejních číšel. Uznávaný Apple analytik Ming-Chi Kuo totiž přišel s novými daty, které ukazují, že zájem o iPhone 8 není nijak valný.

Dobře informovaný analytik předpokládá, že v prvním čtvrtletí po zahájení prodejů prodá Apple něco mezi 25 a 27 miliony iPhonů X, zatímco objednané výrobní kapacity budou schopny vyprodukovat 22 až 24 milionů přístrojů. První kvartál nového roku bude však pro Apple ještě lepší a poptávka po vrcholném modelu by se měla zvednou až o 45 procent. Pozdější nárůst prodejů si Kuo vysvětluje tím, že konzervativnější zákazníci jsou z revolučních novinek na rozpacích a proto si iPhone X, který například nemá tradiční domácí tlačítko a ovládá se jen pomocí gest, chtějí nejprve vyzkoušet a osahat.

Masivní nárůst zájmu o iPhone X ovšem bude vykoupen strmým propadem iPhonu 8 s 4,7palcovou obrazovkou. Zájem o tento model by měl oproti předvánočnímu období opadnout až o 60 procent. V případě většího modelu Plus už je analytik optimističtější. Jeho prodeje jsou už nyní lepší, než se původně očekávalo a v další čtvrtletí v tomto ohledu změnu nepřinese.

Videorecenze iPhone X: Apple rozjíždí diktát pro další dekádu

V další videorecenzi jsme se podívali na zoubek iPhone X. Zbrusu nový smartphone od Applu míří skutečně vysoko a tomu samozřejmě odpovídá také výbava. Jak na nás zapůsobil a jaké si od nás odnesl hodnocení se dozvíte v našem dalším videu. Za vstřícnost a spolupráci na produkci děkujeme vinotéce Díra v centru Český Budějovic.

Zdroj

Štítky

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Tak lidi konečně pochopili, že iphone je jen nafouklá bublina, a pád na dno již začíná.

Close