Novinky

Apple prodá před Vánoci až 27 milionů iPhonů X. Zájem o iPhone 8 strmě padá 

Ve stínu všeobecného povyku nad novým iPhonem X se tak trochu zapomíná na to, že vedle současné vlajkové lodi Applu jsou v prodeji také ještě dva další letošní modely. Řeč je samozřejmě o iPhonu 8 a jeho větší variantě 8 Plus, které letos poprvé hrají až druhé housle. A to nejen co se týče mediální pozornosti, ale zjevně také podle prodejních číšel. Uznávaný Apple analytik Ming-Chi Kuo totiž přišel s novými daty, které ukazují, že zájem o iPhone 8 není nijak valný.

Dobře informovaný analytik předpokládá, že v prvním čtvrtletí po zahájení prodejů prodá Apple něco mezi 25 a 27 miliony iPhonů X, zatímco objednané výrobní kapacity budou schopny vyprodukovat 22 až 24 milionů přístrojů. První kvartál nového roku bude však pro Apple ještě lepší a poptávka po vrcholném modelu by se měla zvednou až o 45 procent. Pozdější nárůst prodejů si Kuo vysvětluje tím, že konzervativnější zákazníci jsou z revolučních novinek na rozpacích a proto si iPhone X, který například nemá tradiční domácí tlačítko a ovládá se jen pomocí gest, chtějí nejprve vyzkoušet a osahat.

Masivní nárůst zájmu o iPhone X ovšem bude vykoupen strmým propadem iPhonu 8 s 4,7palcovou obrazovkou. Zájem o tento model by měl oproti předvánočnímu období opadnout až o 60 procent. V případě většího modelu Plus už je analytik optimističtější. Jeho prodeje jsou už nyní lepší, než se původně očekávalo a v další čtvrtletí v tomto ohledu změnu nepřinese.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button