NovinkyZ historie Apple

Ming-chi Kuo: Tajemstvím zahalený analytik s těmi nejlepšími zdroji

Poměřně často se v našich článcích můžete dočíst o zprávě jistého analytika jménem Ming-Chi Kuo, jehož reporty investorům bere celý svět velmi vážně. S trochou nadsázky dokonce můžeme říct, že pokud Kuo potvrdil, že se iPhone 7 Plus pochlubí duálním fotoaparátem, můžeme tento fakt brát za téměř hotovou věc. Kdo ale vlastně tajemný analytik s asijským jménem je, a odkud své důvěryhodné informace získává? To vše se dozvíte v dnešním netradičním článku.

Zjistit, o nejzasvědcenějším analytikovi podrobnější informace je však docela problém. Veřejně dostupných zajímavostí o jeho životě je totiž poskrovnu. Kromě jedné fotografie je dokonce také problém najít více snímků, kde by Kuo byl zachycen. Při troše snahy se však i nám podařilo pod pokličku života nejuznávanějšího Apple analytika nahlédnout.

Ming_Chi_Kuo_2

Nejdříve si však můžeme zrekapitulat Kuovy poslední úspěšné předpovědi. Byl to totiž právě on, kdo jako první přinesl zprávu o silnějším hliníku, který chce Apple použít u tehdy očekávaného iPhonu 6s. Se stejnou úspěšností předpověděl také přítomnost displeje citlivého na sílu stisku nebo 12 megapixelový fotoaparát.

Na rozdíl od ostatních analytiků, kteří čerpají z nečitelných a anonymních zdrojů nejčastěji z Asie, pracuje Kuo s rozsáhlým dodavatelským řetezcem Applu. Jeho zprávy jsou tak teoreticky z “první ruky”. Vytvoření podobné sítě informátorů však muselo stát nepředstavitelné množství úsilí a času, které se však v dnešní době královský vyplácí. Nemůžeme vyloučit také možnost, že Ming-Chi Kuo má své informátory přímo v Applu.

O analytikově soukromém životě toho není známo zhola nic. Podle serveru CultofMac jsou na internetu dostupné jen tři jeho obrázky a to i když jeho jméno hledáte v čínštině. Víme tak jen to, že je zaměstnancem společnosti KGI Securities. Tato firma je druhá největší taiwanská společnost ve svém oboru a pyšní se více než třicetiletou tradicí. Nejspíš také nepřekvapí, že Kuo zásadně nedává rozhovory. Pokud mu napíšete e-mail ohledně jeho predikcí, údajně vám ochotně odpoví. Jakoukoliv osobnější otázku však ponechává bez reakce.

Snímek obrazovky 2016-04-11 v 19.51.08

Bilance Kuových predikcí

Podle jeho profilu na profesní sociální síti LinkedIn pracuje ve společnosti KGI Securities od roku 2012, předtím působil pro jinou finanční skupinu Concorde Securities. V roce 2010 dokonce působil také jako analytik populárního serveru Digitimes, jehož zprávy také často přebíráme.

Ačkoliv tvoří Apple hlavní oblast jeho pracovních zájmů, jeho analýz se nevyhnou ani ostatní společnosti. Například v roce 2014 vydal zprávu, podle které měl americký Amazon představit svůj vlastní smartphone. Což Amazon posléze opravdu udělal.

I nejuznávanější Apple analytik se však občas zmýlí. Mezi Kuovy největší omyly tak můžeme zařadit například predikci o iPhonu 5s s 128 gigabitovým úložistěm. Takto velkého prostoru se totiž dočkal až iPhone 6. Kuo se také o jeden rok spletl s představením iPadu Mini. Drtivá většina jeho předpovědí se však dříve či později opravdu vyplní. Proto je i nadále na místě věnovat predikcím Ming-chi Kua zvýšenou pozornost.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Jáképak tajemství… prostě je napíchnutý na někoho z továrny, kde se montují iPhony… tolik lidí tam dělá… tak si jednoho našel, dobře mu za to platí a klucííí oba vydělají… tajemný progrostik… to víš že jo… :o)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button