Novinky

Nové procesory nedostanou všechny. Čip A16 si Apple nechá jenom pro prémiové iPhony

Analytik Ming-Chi Kuo dnes prostřednictvím svého Twitteru poodhalil detaily o připravovaném iPhonu 14, jehož představení tradičně očekáváme v září letošního roku. iPhone se každý rok proměňoval a vyvíjel různě. Jedno však zůstávalo. Rok co rok se smartphone od Applu dočkal nové generace procesoru. Letos tomu po téměř deseti letech bude jinak. Není to tak, že by v Applu procesor A16, který nahradí A15 z iPhonu 13, nevyvíjeli vůbec. Značka na nové generaci čipu pracuje. Dočkají se jej však pouze dražší modely iPhone 14 Pro.

Foto: 9to5mac

iPhone 14 naopak podle informací analytika Kua zdědí čip A15. Vylepšení by se však měla dočkat operační paměť. Ze současných 4 GB totiž údajně vzroste na 6 GB. Podobný krok v oblasti čipů už Apple v minulosti udělal. V roce 2013 totiž představil tehdy zbrusu nový iPhone 5S, který osadil čipem A7. Cenově dostupnější model 5C, který byl známý pestrými barevnými kombinacemi, pak vybavil procesorem šesté generace, který poháněl i o rok starší iPhone 5.

Výhružky vězením přinutily Google a Apple smazat aplikaci, která se nelíbila Putinovi

Ming-Chi Kuo je v Apple komunitě mimořádně uznávaný. Dlouhodobě totiž jde o nejdůvěryhodnějšího analytika, jehož zdroje se mýlí jen málokdy. Magazín 9to5mac navíc spekulaci o generační obměně procesorů ověřil také z dalších zdrojů, které uvedly totožné informace. Stejně tak se stále častěji ozývají hlasy, které tvrdí, že Apple letos zařízne iPhone Mini. Místo toho se vydá zcela opačným směrem. Představí totiž model iPhone 14 Max. Z názvu už můžeme odvodit, že půjde o model s obří úhlopříčkou obrazovky, který se však specifikací zařadí po boku iPhonu 14.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button