Novinky

Kuo: tým projektu Titan je v rozkladu. Apple se pokouší o reorganizaci, aby stihl uvedení auta v roce 2025

Už je to docela dlouho, co jsme o přísně utajovaném projektu vozidla z dílny Applu psali naposledy. Svůj vlastní elektromobil společnost Apple staví už minimálně od roku 2015. Záměr ovšem zcela očividně nepokračoval podle představ. Firma naopak několikrát změnila priority a směr, kterým chtěla na automobilový průmysl zaútočit. Projekt Titan, jak v Applu svému autu přezdívají, zcela zjevně ožil na počátku roku 2021. Tehdy se o tajemném voze mluvilo opět více. Především v souvislosti s chystaným partnerstvím s jihokorejskými nebo japonskými značkami.

Od té doby zase převládá podezřelý klid, který nyní svým tweetem narušil Ming-Chi Kuo. Známý analytik světu sdělil, že tým, který za projektem Titan stojí, je v tuto chvíli prakticky rozložený. Firmu v následujících třech až šesti měsících čeká zásadní reorganizace. Cíl Applu se totiž nemění. Do roku 2025 chce svůj elektromobil masově vyrábět. Je zcela zjevné, že v tajném vývojovém centru práce nepokračují podle plánu. Projekt nedávno opustili důležití manažeři a inženýři. Současný šéf Kevin Lynch v týmu působí od září 2021. Lynch v Applu není žádným nováčkem. Ve firmě je od roku 2013. Údajně je jedním z hlavních autorů Apple Watch a velmi intenzivně se věnoval funkcím pro monitorování zdraví.

Apple našel způsob jak obejít mobilní operátory. Chystaný iPhone 14 nabídne podporu satelitní komunikace

V jeho životopise však chybí položka, která by dokládala zkušenosti v automobilovém průmyslu. Jiná zpráva ale naznačuje, že výroba se skutečně připravuje. Na starost by ji měla dostat společnost Foxconn, která je pro Apple stěžejním partnerem při výrobě smartphonů. Foxconn aktuálně v USA a Mexiku hledá lokaci, kde by mohl postavit továrnu pro výrobu elektrických aut. Poslední informace od analytika Kuo nicméně naznačují, že aktuální týdny a měsíce jsou pro celý projekt skutečně zlomové. To samé ostatně už v lednu zmiňoval Mark Gurman, podle něhož se právě letos rozhodne, jestli se projekt skutečně podaří zdárně dokončit, nebo jej Apple navždy pohřbí.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button