Novinky

Zkušenosti prvních testerů ukazují, že Apple Watch budou s watchOS 7 mnohem rychlejší

Jestli si Apple zaslouží za něco pochválit, tak je to jednoznačně softwarová podpora jeho produktů. Zatímco konkurence přestává hledět na starší modely již po prvním či druhém roce od vydání, Apple se snaží, aby co nejvíce nových funkcí fungovalo na co největším počtu jeho zařízení. Velmi pěkným příkladem je chystaná verze operačního systému watchOS 7, respektive její poslední beta verze, kterou si může nainstalovat také běžná veřejnost.

Není žádným tajemstvím, že na sklonku léta se dočkáme kromě iPhonu 12 také další generace Apple Watch Series 6. Ta bude logicky těžit z novějšího hardwaru, který nabídne vyšší výkon a tím pádem svižnější reakce systému. Značného zrychlení se ovšem dočkají také majitele stále aktuálních Apple Watch Series 5. A hned vysvětlím proč.

Apple Watch Series 5
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Apple Watch Series 5 jsou prvními hodinkami od Applu využívající always-on displej. Stále zapnutý displej šetří energii tak, že sníží jas a především obnovovací frekvenci. K opětovné aktivaci je potom nutné zvednout zápěstí či poklepat na displej. Když tak chcete například spustit aplikaci počasí skrze komplikaci na displeji, musíte se displeje dvakrát dotknout. Od verze watchOS 7 to ovšem odpadá, jelikož Apple Watch Series 5 umožní spouštět aplikace z komplikací na ciferníku, i když displej není aktivní. Tato nová vlastnost funguje také u gesta pro vyvolání oznamovacího i řídícího centra a přecházení mezi ciferníky.

Ačkoli se to může zprvu jevit jako velmi drobná změna, v praxi to zásadně ovlivňuje uživatelskou zkušenost. Člověk má dojem mnohem rychlejší odezvy.

Apple Watch Series 5
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Dalšího zrychlení Apple docílil svižnějším vyvoláním Docku s často používanými aplikacemi. V podstatě jde o to, že po stisknutí bočního tlačítka se zkrátila doba čekání na druhé stisknutí vyvolávající Apple Pay, které mělo dříve prioritu. Daní za rychlejší Dock a vyvolání naposled spuštěné aplikace je zkrácení systémové animace, která už není tak efektní, nicméně získaný benefit má pro uživatele mnohem vyšší hodnotu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button