Novinky

Apple to opět neuhlídal. Světem již začaly kolovat makety modelů iPhone 12 a iPhone 12 Pro

Japonský web MacOtakara zveřejnil sérii snímků maket chystané modelové řady iPhone 12. Výlisky vznikly na základě uniklých schémat z řad dodavatelských řetězců. Díky tomu si můžeme udělat poměrně ucelený obrázek o tom, jak budou všechny letošní novinky vypadat.

Zdroj: MacOtakara

Podle předchozích spekulací má Apple údajně představit celkem čtyři iPhony 12. Zatímco první dva modely budou disponovat 5,4“ a 6,1“ displejem s duálním fotoaparátem, zbylá dvojice iPhonu 12 Pro (Max) nabídne úhlopříčky zobrazovače 6,1 a 6,5 palce. Lépe vybavené kousky se zároveň pochlubí trojitým fotoaparátem, který nejspíše doplní také LIDAR pro lepší zpracování rozšířené reality.

Zdroj: MacOtakara

Publikované fotografie jsou také v souladu s dalšími zvěstmi, podle nichž iPhone 12 dorazí s přepracovaným designem. Šasi všech smartphonů bude ctít stejný designový jazyk jako aktuální iPad Pro. To bude v praxi znamenat ploché hrany kovového rámečku

Další změna se dotkne slotu na SIM kartu, který se přesune z pravé na levou stranu pod tlačítko hlasitosti. Za touto změnou údajně stojí 5G modul, respektive nové rozvržení antén pro příjem signálu.

Únik také potvrdil, že všechny iPhony 12 budou vybaveny Lightning portem. Dříve avizovaný přechod na USB-C se tedy ani letos konat nebude. Přestože zmíněné makety vychází z neoficiálních zdrojů, je téměř jisté, že finální produkt ponese právě tyto kontury. Zároveň však existuje možnost mírných odlišností, nicméně s ohledem na důvěryhodnost webu MacOtakara si troufám tvrdit, že iPhone 12 a iPhone 12 Pro bude vesměs shodný s tím, co odhalují přiložené snímky a video.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button