Novinky

Apple Watch Series 6: MicroLED displej letos nečekejte. Objeví se ale další zdravotní funkce

Považujeme za velmi pravděpodobné, že letošní podzim nám Apple kromě iPhonu 12 ukáže také novou generaci hodinek Apple Watch. Půjde už o jejích šesté vydání. Je tak logické, že i v souvislosti s tímto produktem se na světlo světa vynořuje stále více informací a spekulací. Mluvilo se třeba o tom, že v Applu mají už téměř připravený displej využívající MicroLED. Ten se měl objevit právě v Apple Watch. Na Twitteru se ovšem objevila informace o tom, že tento typ obrazovky v hodinkách letos ještě neuvidíme.

Zdroj: Apple

Apple s technologií MicroLED experimentuje už delší dobu. Údajně provozuje i vlastní vývojové centrum. Nikdo nečeká, že se tento typ displeje objeví v některém z příštích iPhonů. Apple Watch s miniaturním displejem tak měly pro tuto technologii sloužit jako odrazový můstek. Podobnou taktiku zvolil Apple v případě OLED obrazovek. Hodinky jej dostaly už v roce 2015, přičemž první iPhone s tímto typem obrazovky byl až model X na konci roku 2017. Od stejného roku Apple údajně testuje MicroLED pro Apple Watch.

Unikly fotografie další verze kožených řemínků Leather Loop pro Apple Watch. Co na ně říkáte?

Twitterový účet L0vetodream ovšem nyní zveřejnil informaci o tom, že displeje pro Apple Watch Series 6 bude i nadále dodávat společnost DJI, což naznačuje, že technologie displeje se zatím měnit nebude. Co se týče novinek, které šestá serie hodinek přinese, půjde pravděpodobně o výkonnější software, lepší odolnost vůči vodě a rychlejší wifi i datové připojení. Dost možné je i to, že Apple hodinkám nadělí novou zdravotní funkci. Vynořily se spekulace o měření hladiny kyslíku v krvi a detekci panického záchvatu. Objevit by se mohla také aplikace pro sledování spánku.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button