Novinky

Víme, jaké specifikace budou mít displeje prvního Apple headsetu pro smíšenou realitu

Už jen pár dní zbývá do vývojářské konference WWDC 2023, od které technologická komunita očekává zásadní oznámení. Apple zde má představit dlouho očekávaný headset pro smíšenou realitu, který by mohl představovat zásadní milník v historii celé společnosti. O chystané novince jsme toho napsali již mnoho. Například víme, že zařízení poběží na platformě xrOS a minimálně první generace bude relativně nedostupným produktem. V tuto chvíli dokonce známe klíčové parametry zobrazovací technologie, které prozradil dobře informovaný analytik Ross Young. V tomto směru můžeme očekávat: 

  • Obrazovka s micro OLED technologií
  • Úhlopříčka displeje bude 1,41 palce
  • Kontrastní poměr 4000:1
  • Svítivost více než 5000 nitů

Součástí headsetu budou dva zobrazovače, pro každé oko jeden, které budou ve výsledku vytvářet efekt virtuální reality. Zároveň se očekává, že zařízení bude minimálně z technologického hlediska představovat absolutní špičku. S tím půjde ruku v ruce také cena, která má činit 3 000 dolarů. Hlavní konkurenční výhodu má údajně tvořit bohatá nabídka obsahu a aplikací. Kromě přístupu k Apple službám jako je Apple TV+ a Fitness půjde na headsetu spouštět již dostupné aplikace v App Store. Konkrétně půjde o veškerý software, který má vlastní verzi uzpůsobenou pro iPadOS. To znamená, že jakákoli aplikace pro iPad poběží také na headsetu pro smíšenou realitu. Do začátku by tak uživatelé dostali přístup k obrovskému množství propracovaných her a nejrůznějších nástrojů.

zdroj: Marcus Kane

Jak to nakonec celé dopadne a nakolik jsou tyto predikce správné, se dozvíme již v pondělí 5. června. Pokud chcete mít informace z první ruky a dozvědět to nejdůležitější nejen o Apple headsetu pro smíšenou realitu, nezapomeňte nás sledovat. Po skončení konference se totiž můžete tradičně těšit na souhrnné články o všech představených novinkách.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button