Novinky

Tvůrce nejoblíbenější hry pro VR nepřímo prozradil, že Beat Saber bude dostupný pro chystaný headset od Applu

Populární rytmická hra pro virtuální realitu Beat Saber by podle tweetu spoluzakladatele Beat Games, Jaroslava Becka, mohla být jedním z titulů, které Apple plánuje propagovat pro svou chystanou náhlavní AR/VR soupravu.

Beck totiž sdílel tweet, že termín “5. června bude 🍿🕶️” čímž naznačil, že verze hry Beat Saber budou součástí prezentace AR/VR headsetu, který má Apple ukázat na letošní konferenci WWDC 2023. Ačkoli jde pouze o spekulaci, tak s ohledem na další okolnosti existuje vysoká pravděpodobnost, že se nemýlíme.

Další zvěsti naznačují, že Apple již delší dobu spolupracuje s vybranými herními vývojáři, aby jim pomohl aktualizovat jejich stávající tituly pro smíšenou realitu. S ohledem na popularitu hry Beat Saber lze předpokládat, že společnost Beat Games bude jednou ze společností, které Apple oslovil. Další hrou, která by měla podporovat novou AR/VR platformu od Applu, se pravděpodobně stane také oblíbený titul No Man´s Sky.

Do konference zbývá pouze pár dnů, a Apple nás začíná šponovat řadou teaserů, které vysílají hesla o začátku nové éry a do jisté míry dávají tušit, že klíčovým prvkem bude právě virtuální realita. Díky předchozím únikům již dokonce víme zobrazovací parametry displejů (článek zde), které vypadají opravdu slibně. Chystaný Apple headset pro smíšenou realitu má minimálně z technologického hlediska patřit mezi absolutní špičku. Pokud s tím bude korespondovat také dostatek kvalitního obsahu v podobě aplikací a her, Apple tím může restartovat zájem široké veřejnosti o virtuální / rozšířenou realitu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button