Novinky

Videoplatforma Zoom nyní nativně podporuje čipset M1

Čím více se vzdalujeme od dne představení nového Apple M1 čipsetu, tím více aplikací začíná přidávat nativní podporu pro tuto novou architekturu. Mezi prvními byl Microsoft, který zahrnul celý soubor programů Office 365. Dalším do party byla známá MMORPG hra World of Warcaft. Nově se do tohoto klubu zařadila další velmi známá a používaná videoplatforma Zoom. 

Vývojáři aplikace Zoom vydali vývojářskou poznámku, že jejich nejnovější verze přináší nativní podporou pro architekturu arm64. Díky tomu nyní na novém Macu mini, MacBooku Air, MacBooku Pro s M1 spustíte tyto aplikace bez jakýchkoliv problémů. 

Zdroj: Zoom

Zoom by v nové verzi měl přijít s tzv. univerzální aplikace, kterou bezproblémově spustíte na architektuře x86 a arm64, tudíž na Macu s Intel i M1 procesorem. Tuto podporou zaručeně mnoho uživatelů ocení, hlavně kvůli tomu, že se videoplatforma Zoom v poslední době velmi rozšířila.

Recenze Mac mini s čipsetem M1: když se neuvěřitelný výkon potká s nízkou cenou

Doteď aplikace Zoom běžela pod nástrojem Rosetta 2, který má za úkol překládat aplikace z architektury x86 na arm64. Vlastníkem nového Macu mini jsem už měsíc a musím říct, že tento nástroj funguje výborně. Zatím jsem se nesetkal s aplikací, která by pod Rosetta 2 nefungovala ta, jak má. 

A co vy? Uvažujete o nějakém Macu s M1? Dejte nám vědět do diskuze. 

Zdroj
9to5Mac

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button