Novinky

Hra World of Warcraft se dočkala oficiální podpory pro nové Macy s čipsetem M1

Známé herní studio Blizzard ohlásilo oficiální verzi svého titulu World of Warcraft, která nativně podporuje nové procesory Apple M1. Díky oficiální verzi není potřeba hru emulovat přes nástroj Rosetta 2, který ubírá přibližně 20 % rychlosti aplikace. Hra World of Warcraft se stává první větší hrou, která na nové architektuře dostává oficiální podporu. Společnost Blizzard vydala prohlášení, ve kterém sděluje, že zkušební testy dopadly úspěšně a že se na podporovanou verzi můžeme brzy těšit. 

„S týdenní verzí 9.0.2 přichází také podpora pro nové Apple Silicon procesory. To znamená, že si WoW ve verzi 9.0.2 budete moct bezproblémově spustit také na architektuře ARM64. Je nám ctí, že vám můžeme přinést nejpříjemnější požitek z hraní už hned první den. I když všechny testy proběhly úspěšně, buďte prosím vědomi, že mohou nastat jisté komplikace způsobené přechodem na jinou architekturu,“ sdělila oficiálně společnost na svém fóru. 

Zdroj: Apple

Studio dostalo kladné ohlasy i ze strany jejich věrných hráčů, kteří ocenili rychlý vývoj nové verze známe hry World of Warcraft. Teď už stačí jen čekat, než většina dalších aplikací či her přijde s novou podporovanou verzí. Nemusíte ale zoufat, pokud to na odezvu ze strany vývojáře nevypadá, jakoukoliv aplikaci spustíte díky, již zmíněnému nástroji Rosetta 2, který bezproblémově přeloží jakoukoliv aplikaci stavěnou pro architekturu x86-64. 

A co vy? Máte objednaný nějaký nový model Macu s M1 čipsetem? Dejte nám vědět do diskuze, nám zítra dorazí Mac mini, na jehož recenzi se poté brzy můžete těšit. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button