Novinky

Microsoft vydal novou verzi Office 365, která přidává podporu pro čipset Apple M1

Pár dní po odhalení nového procesoru Apple M1, přicházejí vývojáři s prvními aktualizacemi svých aplikací, aby byly kompatibilní s novou architekturou procesorů od Applu. Mezi prvními je společnost Microsoft, která stojí za řadou denně používaných produktů. Teď si už můžete být 100% jisti, že i na vašem nejnovějším Macu budete moct v pořádku používat Office 365 aplikace. Mezi tyto aplikace spadají třeba Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, a OneDrive.

Microsoft to naštěstí stihl s předstihem, ale pokud denně používáte nějakou aplikaci, o jejíž podpoře pro novou architekturu si nejste jisti, nezoufejte. Apple vždy myslí několik kroků dopředu, a i tentokrát přišel s promyšlením řešením. V macOS Big Sur bude nová vestavěna aplikace, která nese název Rosetta 2.

Nástroj Rosetta 2 dokáže přeložit a následně spustit aplikaci z architektury x86 na strojový kód architektury arm64. Díky tomuto nástroji se nemusíte bát o nekompatibilitu aplikací na vašem novém Macu. Sám Apple ale upozorňuje, že první spuštění Intel x86-64 aplikace pomocí nástroje Rosetta 2 může chvíli zabrat. Samotný překlad aplikace mezi architekturami poté může zpomalit chod samotné aplikace. 

A co vy? Už si někdo z našich čtenářů objednal nový Mac? Nám do redakce míří Mac mini, na jehož recenzi se můžete těšit. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button