Novinky

Stále více uživatelů iPhonu X si stěžuje na praskající sklo fotoaparátu

Během posledních měsíců roste počet stížností na stránkách Apple podpory a Redditu ohledně prasklého skla na fotoaparátu na iPhonu X. Uživatelé si především stěžují, že oprava této vady není kryta zárukou a museli by zaplatit za výměnu celého iPhonu. Člověk by očekával, že uživatelé museli telefon upustit a sami si tím způsobili toto poškození, ale většina tvrdí opak. 

Někteří uživatelé, kteří svůj iPhone nikdy neupustili, se domnívají, že sklo prasklo kvůli studenému počasí. „Koupil jsem si iPhone X před Vánoci a teprve předevčírem jsem objevil prasklinu na objektivu. Telefon jsem ještě neupustil a celou dobu byl v ochranném krytu. Ráno jsem zašel do prodejny Apple a řekli mi, že oprava bude státá $549“, zní reakce jednoho z uživatelů.

Jsou ale i uživatelé, kteří žijí v teplých krajinách a i přes to mají stejný problém. „Můj iPhone X má malou prasklinu na skle fotoaparátu. Telefon mi nikdy nespadl, nikdy jsem ho nevyndala z obalu a žiji na Havaji, takže žádné studené počasí. Telefon je dva měsíce starý“, uvedla majitelka dalšího iPhonu X se zmíněnou vadou.

To, že sklo praská při vyšších výkyvech teploty není nesmyslné tvrzení, jelikož rychlé změny v teplotě dokážou způsobit praskliny i u kovů. S otazníkem je i odolnost safírového skla, které zakrývá zadní fotoaparát již od iPhonu 7. Určit přesnou příčinu tohoto problému je velice těžké a i přes to, že uživatelé tvrdí, že telefon neupustili, nelze vyloučit jiné vlastní zavinění.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

V naší redakci funguje několik iPhonů X a u žádného kusu se podobný problém alespoň zatím neprojevil. Nabízí se také varianta, že vadou krycího skla disponuje pouze určitá část produkce, která může být osazena krycím sklem optiky s horší kvalitou jakosti.

Zdroj

Karel Nohejl

Student leteckého inženýrství. Fanoušek moderních technologií, cestovaní a vesmíru.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button