Novinky

Apple se omluvil “malému množství zákazníků” za problémy s klávesnicí u MacBooků

Klávesnice buttelfly měla být pro Apple malou revolucí. Když se poprvé objevila v roce 2015, nadchla veřejnost neuvěřitelně nízkým zdvihem svých kláves. Velmi brzy se však začaly objevovat také kritické reakce a to zejména z řad uživatelů, kteří s novou klávesnicí začali mít potíže. Netradiční konstrukce, která byla nutná k docílení extrémně nízkého zdvihu, si totiž vybírá svou daň. I drobné nečistoty mohou způsobit problémy. 

Nejnovější Macbooky jsou osazeny už třetí generací butterfly, která oproti svým předchůdcům disponuje novou silikonovou membránou. Ani toto vylepšení však kritické ohlasy zcela neumlčelo. Problémům v nedokonalou klávesnicí se ve svém sloupku v deníku Wall Street Journal věnovala novinářka Joanna Stern. Sloupek zabývající se butterfly klávesnicemi přiměl jinak zpravidla mlčící Apple k reakci. 

Apple již velice brzy zpřístupní Evropanům jednu z nejdůležitějších funkcí Apple Watch Series 4

“Jsme si vědomi toho, že malé množství našich zákazníků má určité problémy se třetí generací butterfly klávesnice a tímto se jim za to omlouváme. Drtivá většina majitelů Macbooků ale má z naší klávesnicí pozitivní zkušeností,” reagoval na článek ve Wall Street Journal tiskový mluvčí Applu. Třetí generaci problematické klávesnice Applu mají nejnovější MacBooky Pro a MacBook Air. 12” MacBook a MacBook Pro bez Touch Bar jsou osazeny druhou generací klávesnice Butterfly. 

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button