Novinky

Apple již velice brzy zpřístupní Evropanům jednu z nejdůležitějších funkcí Apple Watch Series 4

Od uvedení Apple Watch Series 4 je jejich funkce pro měření EKG dostupná pouze pro hodinky zakoupené ve Spojených státech. Způsob, jak si novou funkci užít také v jiných regionech, bylo zakoupení Apple Watch Series 4 na území USA. Tomu však Apple nedávno zamezil softwarovou aktualizací, která měření EKG podmiňuje americkým Apple ID.

Evropští uživatelé Apple Watch Series 4 však nemusí zoufat, jelikož dokumentace nalezená v iOS 12.2 obsahuje pokyny k používání funkce měření EKG. To samo o sobě nasvědčuje, že jedna z klíčových vlastností aktuální generace Apple Watch dorazí s aktualizací watchOS 5.2. K tomu by mělo dojít již velice brzy, respektive nejdéle v horizontu několika následujících dnů.

Dokumentace také obsahuje certifikaci CE, což znamená shodu s předpisy EEA (Evropský hospodářský prostor), což lze považovat za dalšího poslíčka dobrých zpráv. Apple Watch Series 4 jsou na trhu od září loňského roku, přičemž Applu trvalo další tři měsíce, než funkci měření EKG zpřístupnil americkým uživatelům.

Z dosavadních informací to vypadá, že Apple uspěl u evropských autorit schvalující zdravotnické pomůcky či alespoň významně pokročil v autorizačním procesu. To je dobrá zpráva pro všechny majitele Apple Watch Series 4, kteří stále čekají na odemknutí funkce pro měření EKG.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close