Novinky

Část majitelů iPadu Pro si stěžuje na vážné problémy s displejem

Vlajková loď modelové řady iPad Pro podle některých svých majitelů trpí poměrně vážnou výrobní nebo softwarovou vadou. Na internetových fórech se totiž začaly objevovat příspěvky uživatelů, kteří hlásí problémy s obrazovkou. Nejdražší tablety v nabídce Applu podle těchto výpovědí při psaní vynechávají znaky nebo se zadrhávají při posouvání obrazovky. Problém se podle všeho týká iPadu Pro z roku 2017 a 2018. 

Nejnovější 12,9 iPad Pro, 1TB/6 Gb model běžící na iOS 12.1.3., žádné ochranné sklo. Obrazovka zamrzne. Začalo se to objevovat v posledních několika týdnech a zdá se, že se to zhoršuje. Obrazovka reaguje tak, jako by byla velmi zanesená nebo se ji můj prst úplně nedotýkal. Zajímavé je, že někdy to přestane, pokud iPad položím do roviny. Někdy také pomůže, když na displej přitlačím,” popisuje na internetovém fóru jeden z majitelů nejdražšího iPadu. 

Vývoj samořiditelných aut uhání mílovými kroky. Již nyní zvládnou projet závodní trať lépe než zkušený řidič

Zatím není zřejmé, jestli potíže s obrazovkou jsou softwarovým nebo hardwarovým problémem. Podivné chování dotykové vrstvy navíc postihuje modely představené v různých letech. Nejčastěji se ale podle všeho týká iPadu Pro z roku 2018. Někteří uživatelé si na nereagující obrazovku stěžují už od uvolnění operačního systému iOS 11.3. Problém ale nevyřešily ani další aktualizace. Stejné zkušenosti však hlásí i majitelé, kteří mají nainstalovaný nejnovější iOS 12.2.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button