Novinky

Spotřebitelská organizace ohodnotila letošní iPhony: iPhone X skončil hůř, než iPhone 8 Plus

Nezávislá organizace Consumer Reports (CR) včera zveřejnila finální výsledky testů letošního iPhonu X. Jak se dalo předpokládat, telefon se zařadil na přední příčky žebříčku TOP 10 nejlepších smartphonů letošního roku. Zarážejícím je ovšem fakt, že se umístil až za levnějšími modely – iPhonem 8 a 8 Plus (test). CR pro toto umístění mělo dva zásadní důvody. Tím prvním byla nedostatečná odolnost a tím druhým výdrž baterie.

Odolnost telefonu byla otestována na několika různých scénářích a testům byly podrobeny celkem 3 úplně nové modely. U prvního zařízení se zásadní problémy projevily až po 100 pádech, u dalších dvou modelů však již stačila pouhá polovina konfrontací s tvrdou podložkou. Jelikož jsou ale všechny tři letošní iPhony vyrobeny ze skla, nemyslíme si, že by odolnost měla být rozhodujícím faktorem při výběru nového smartphonu.

Mnohem užitečnější je pro nás test akumulátorů, respektive jejich výdrží na jedno nabití u jednotlivých modelů. CR používá speciálně designovaný robotický prst, který na telefonu simuluje každodenní používání. Robot prohlíží internet, pořizuje snímky, používá GPS navigaci a také telefonuje. Všechny testy se provádí při 100% jasu displeje což znamená, že pokud používáte automatickou regulaci podsvícení, baterie vám vydrží rozhodně déle. A jaké jsou tedy výsledky? iPhone X se odporoučel po 19,5 hodinách, o půl hodiny méně vydržel iPhone 8. Vítězem se stal iPhone 8 Plus, jehož akumulátor vypověděl službu po 21 hodinách.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Obecně se dá říci, že „osmičkové“ iPhony za jubilejním iPhone X příliš nezaostávají. V určitých směrech nabízí lepší vlastnosti a příznivější cenu. Při rozhodování tak budou hrát největší roli emoce, které naopak nahrávají atraktivnějšímu iPhonu X.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button