Novinky

Únik cen nových modelů iPhonu 12 překvapil nejen analytiky

Před nějakou dobou se objevily domněnky, že se nové modely iPhonu 12 budou prodávat bez doplňků. V krabici by nebyla drátová sluchátka EarPods a nabíjecí adaptér. Společnost TrendForce publikovala nové sdělení, které ještě více napovídá tomu, že by se nové modely mohly opravdu prodávat bez drátových sluchátek a adaptéru na nabíjení. Sdělení také přineslo odhady cen jednotlivých modelů nového iPhonu 12.

Zdroj: appleinsider.com

Podle informací od našich zdrojů můžeme potvrdit, že všechny nové modely iPhonu 12 se budou prodávat bez nabíjecího adaptéru a sluchátek EarPods,“ sdělila společnost TrendForce. Na této domněnce se shodlo několik analytiků, mezi které patří i Ming-Chi Kuo, důvěryhodný Apple analytik, který také přidal, že Apple začne prodávat nový 20W nabíjecí adaptér. 

Ceny nových modelů iPhonu by dle sdělení společnosti TrendForce, měly být následující: 

 • iPhone 12: Cena by se měla pohybovat mezi 699 až 749 dolary
 • iPhone 12 Max: Cena by se měla pohybovat mezi 799 až 849 dolary
 • iPhone 12 Pro: Cena by se měla pohybovat mezi 1049 až 1099 dolary
 • iPhone 12 Pro Max: Cena by se měla pohybovat mezi 1149 až 1199 dolary

Pokud by tyto odhady byly správné, cena by oproti loňským modelům stoupla. Jedním z hlavních důvodů je jednoznačně vysoká cena 5G modemů, kterými by měly disponovat všechny nové modely iPhonu 12 . 

Všechny informace, které zatím o iPhonu 12 víme, si můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: TrendForce

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

9 Komentáře

 1. Možná by bylo úplně nejlepší, kdyby se prodávaly krabičky úplně bez ničeho! I ten telefon bych tam nedal. Ať si ho každý dokoupí později, ne?

 2. Většina lidí řeší nabíječku a sluchátka, ale podle mě je tohle konečně ten iPhone, který se dá konečně považovat za nástupce původního SE. Ten telefon má ideální velikost(5,4″ verze).
  Koupím ho hned jak to půjde. Líbí se mi design, který sedí k iPadu Pro.

  1. Takže i navzdory faktu, že je telefon cenově přestřelený jak kráva a není k němu ani základní příslušenství, jako je nabíječka, tak si jej stejně obratem ruky za 40 tisíc koupíte (přirážka + DPH, nezapomeňme).
   Tak s klienty tohoto typu se pak firma buduje vážně jednoduše… 😃

   1. 40.000 je samozřejmě absolutní nesmysl. Cena za základní model, o kterém je tu řeč, dle mého určitě nepřesáhne 22.000.
    I kdyby jsme se tu chtěli handrkovat, jestli to bude 20-24, tak je to jedno.
    Vy jste si tu vymyslel částku, za kterou nebude ani ten nejdražší typ, tak klid.

    1. A ještě to, že tam nebude “ani nabíječka” Uvědomujete si doufám, že se jedná jen o absenci ADAPTÉRU, kterých se dnes každému doma válí několik, nebo ho koupí v elektru za 199,- Kč. Stejně tak koho zajímá, že tam nebudou drátová sluchátka?
     Pokud tyhle zbytečnosti ušetří náklady, které stojí přechod na 5G, která má narozdíl od zbytečných doplňků i praktický význam do budoucna, jsem pro všemi deseti.
     Navíc o nadcházející generaci je toho známu už dost na to, aby se potenciální kupec předem rozhodl, jestli se mu do ní chce jít, nebo ne. Argument s malou velikostí přirovnatelnou k původnímu SE je navíc zcela platný, spousta lidí čeká na kvalitní malý telefon.

     1. a kolik se Vám takhle váli doma rychlonabíječek 30W nebo kolik to má mít? Vždyť oni tomu dali rychlonabíjení a tu funkci ani nemůžete bez příplatku používat…To nikdo jiný nedělá, jen Apple. Chápu že bezkontaktní je premium, ale rychlonabíjení je dnes standard a oni jsou do teď pozadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button