Recenze

Recenze nabíječek Belkin Boost Charge Pro s podporou MagSafe. Existuje snad něco lepšího?

MagSafe – za mě jedna z nejzajímavějších novinek, které přinášejí nové iPhone. Hlavně si myslím, že přináší úplně nové možnosti pro výrobce příslušenství. Již od vydání nového iPhonu používám klasickou MagSafe nabíječku a koženou peněženku MagSafe Wallet, která mě naučila naprostému minimalismu. Nosím s sebou jen nejnutnější doklady a zbytek zůstává doma. Nic víc totiž nepotřebuju, vše ostatní obstarává iPhone. Již na keynote, kde Apple představil nové iPhony 12 a 12 Pro byla ukázána Magsafe nabíječka 3v1 od společnosti Belkin, která zvládne nabít iPhone, Apple Watch a AirPods, nebo druhý telefon. Postupem času Belkin vydal i nabíječku 2v1, které chybí možnost nabít Apple Watch. Měl jsem možnost obě varianty pořádně otestovat a chci se s vámi podělit o mé zkušenosti, postřehy a výtky k jednotlivým modelům.

Zdroj: Belkin.com

Zpracování a design: ruku v ruce s Applem

Obě varianty přicházejí v podstatě se stejným designem, který kombinuje pevný plast a nerezovou ocel, která nádherně koresponduje s designem iPhonu 12 Pro. U obou variant máte pak na výběr ze dvou barev – černá a bílá. Já zvolil obě nabíječky v černé variantě, která se mi zamlouvaá o něco víc. Na druhou stranu může ale někomu vadit, že u černé verze zbytečně “svítí” bílé kolečko MagSafe. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Hned ze začátku bych zmínil první výtku k variantě 3v1. Jde o to, že podstavec, který je z tvrdého plastu má u obou variant jinou povrchovou úpravu. V případě nabíječky 2v1 jde o trochu obyčejnější matný plast. V případě varianty 3v1 je ale podstavec pogumovaný a šíleně se na něj lepí prach a ostatní nečistoty. Už po pár hodinách to bylo viditelné. Netuším ale, proč Belkin zvolil tuto cestu a nevyrobil obě nabíječky shodně.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Belkin vyrábí podobné nabíječky již několik let, vždy šlo ale pouze o obyčejné Qi nabíječky. Už tehdy se mi líbilo, jak minimalistické řešení to je. Jeden kabel na všechno a k tomu vkusný designový stojánek, který dám na noční stolek, nebo do pracovny na stůl. S novinkami podporujícími MagSafe ale přišla otázka, zda je na sundání telefonu z nabíječky třeba použít obě ruce. Může se to zdát jako maličkost. Z osobní zkušenosti ale můžu říct, že jsem měl možnost testovat i velice podobnou nabíječku 2v1 od Epica, která má podstatně menší a lehčí základnu a je to sakra znát. Chci telefon sundat jednou rukou a vezmu celou nabíječku s sebou. To prostě nechcete. A to je to, co naprosto miluju na nabíječkách od Belkinu. Základna je dost těžká na to, aby při odebírání telefonu zůstala stát na místě jako přikovaná.

Nabíjejte všechna svá Apple zařízení najednou

Tyto nabíječky jsou určeny speciálně pro iPhony s oficiální podporou MagSafe a logicky jsou kompatibilní s kryty, které podporují právě MagSafe. Obrovskou výhodou nabíječky MagSafe je skutečnost, že můžete telefon nabíjet jak na výšku, tak i na šířku. MagSafe navíc váš iPhone 12 dobíjí až 15 W, což mi z praxe přijde více, než dostačující. Obě varianty pak mají v podložce zabudovanou klasickou Qi nabíječku, která je primárně určená na nabíjení vašich AirPodů. Mohu ale potvrdit, že na obě varianty můžete položit i třeba druhý telefon. Osobně jsem to zkoušel s iPhonem 12 Pro Max a s přehledem se na podložku vešel.

Zdroj: Belkin.com

Pokud se podíváme na variantu 3v1, která může být naprosto geniálním doplňkem na vašem nočním stolku, máme zde zabudovanou nabíječku i pro Apple Watch. Většina takových 3v1 nabíječek trpí tím, že nemají oficiální certifikaci Applu a vy musíte do nabíječky složitě proplétat svůj kabel k hodinkám. To ale naštěstí není příklad Belkinu, který úzce spolupracuje přímo s Applem. Tím se opět dostávám k jedinému kabelu, který budete potřebovat na nabíjení vašich Apple zařízení.

Vyplatí se?

Musím přiznat, že od nákupu nových nabíječek od Belkinu mě trochu odrazovala cena. Necelé čtyři tisíce za variantu 3v1 mi už za nabíječku přišlo celkem dost. Ovšem na druhou stranu tu stále máme MagSafe Duo Charger přímo od Applu, která stojí přibližně stejně, ovšem ani zdaleka nenabídne tak kvalitní zpracování jako Belkin. Když si potom spočítáte, na kolik vás může přijít originální nabíječka pro Apple Watch, iPhone a případně i pro AirPods, přibližujeme se k podobné částce, jako si Belkin říká za tyto novinky. Pokud navíc patříte k lidem, jako jsem já, a nechcete se každý večer zamotávat do několika kabelů, přijde mi tohle řešení jako naprostý ideál.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Využití

Napadá mě hned několik scénářů, jak tyto nabíječky využívat a popíšu vám, jak jsem je já osobně zařadil do mého života a kam jsem je doma umístil. Začnu variantou ochuzenou o možnost nabíjení Apple Watch, která se mi zamlouvá o malinko víc. Hned vám vysvětlím proč. Primárně jsem hledal nabíjecí stojánek na telefon, který umístím na pracovní stůl. Navíc hodinky nabíjím pouze jednou denně a to zhruba hodinku před spaním. Na to mám právě na nočním stolku magnetický dok přímo od Applu. Proto mi přišlo zbytečné mít variantu 3v1 na pracovním stole, když bych tam hodinky vlastně nikdy nenabíjel.

Vzal jsem tedy verzi pouze pro iPhone a AirPods. Vyhovuje mi, když telefon není jen tak někde položený, ale má své určité místo, kde na něj přehledně vidím a když mi například přijde zpráva, pomocí Face ID se telefon rovnou odemkne a já mohu vidět její obsah. Nabíječku od Belkinu jsem ještě zkombinoval s chytrou zásuvkou, protože si chci regulovat, kdy jde čistě jen o stojánek a kdy chci aby propouštěl do iPhonu šťávu. Pak už jen stačí  vyslovit “Hey Siri, Charge”. HomePody, které mám na pracovním stole se už postarají o zbytek.

Zdroj: Belkin.com

Pokud jde o variantu s podporou Apple Watch, ta mi nejvíc sedí na noční stolek k posteli. Obě barevné varianty rozhodně skvěle zapadnou. Večer jdu spát a tak dám všechna zařízení na jednu hromadu a o víc se nestarám. Nikde se mi neplete klubko kabelů. Navíc mi přijde naprosto skvělé, že na hodinky i telefon krásně vidíte, aniž byste museli zařízení jakkoli natáčet.

Závěr

Z nových nabíječek jsem naprosto nadšený. Líbí se mi jejich moderní design, který je jako na míru dělaný pro iPhone 12 Pro. Minimalismus, který jsem několikrát zmiňoval to vše jen podtrhuje. Jediným mínusem pro vás může být fakt, že pokud telefon nabíjíte a chcete ho používat, musíte ho od nabíječky “odlepit”. To je ovšem problém všech bezdrátových nabíječek. Pokud ale dáte stojánek třeba na pracovní stůl, jako jsem to udělal já, dá se telefon naprosto v pohodě ovládat i na stojánku. Cena se může zdát vyšší, ale rozhodně za to stojí. Luxusní design s prémiovým zpracováním a oficiální podpora MagSafe a Apple Watch. To jinde nenajdete. 

Dejte nám vědět do diskuze pod článkem, kam by jste takové nabíječky umístili vy. Případně jakým způsobem nabíjíte svá zařízení. Drátem? Bezdrátově?

Belkin BOOST CHARGE PRO

3v1 3939 Kč a 2v1 2609 Kč
8.1

Zpracování

8.0/10

Design

9.0/10

Uživatelský zážitek

9.0/10

Cena

6.5/10

Plusy

  • Design
  • Jednoduchost
  • Podpora MagSafe a Apple Watch
  • Kabel a adaptér jsou součástí balení
  • 15 W

Mínusy

  • Vyšší cena
  • Nešťastné pogumování u varianty 3v1

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Já s těmi neApple nabíječkami (včetně Belkinu) problém, že se Watch neustále připojují a odpojují z nabíjení. Při tom pípnou a rozsvítí se. Jde to obejít nastavením tichých profilů, ale pohodlí to není

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button