Recenze

[Recenze] Apple kožená peněženka s MagSafe. Zaslouží si tolik kritiky?

Když Apple letos v říjnu představil novou řadu iPhonů, mezi jednu z nejdiskutovanějších novinek rozhodně pařil MagSafe. O co jde? V podstatě jen o přidání magnetů do zad nových iPhonů a právě díky tomu dostává iPhone úplně nové možnosti v připojení příslušenství. Bezdrátová nabíječka, která se zarovná na střed telefonu. Silikonový a kožený obal, kožená peněženka, nebo například dvojitá nabíječka s astronomickou cenou, na které nabijete iPhone a Apple Watch.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

To že pořídím nový iPhone bylo v podstatě jasné. Ale buďme k sobě upřímní, už pár let se neobjevila žádná nová “wow” funkce, kvůli které by bylo nutné telefon měnit. Ale i právě doplňky dělají své. Takže jsem při objednávce nového telefonu přidal do objednávky i nabíječku MagSafe, silikonový i kožený obal a koženou peněženku. Onu zmiňovanou nabíječku MagSafe a originální kryty s podporou MagSafe používám od samého začátku, ale kožená peněženka nabírala větší a větší zpoždění na dodávce.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Určitě většina z vás už na internetu narazila na video o magnetické peněžence, která kouzelně drží na zádech iPhonu. Bohužel jsem ale nenarazil snad na žádné video, kde by recenzent peněženku alespoň trochu chválil. Všude jen schytávala kritiku. Po shlédnutí těchto videí jsem i přemýšlel, že objednávku zruším. Opravdu je kožená peněženka s MagSafe z dílny Applu tak špatná? Pojďme se na to společně podívat.

Internet ji nenávidí

Jak už jsem zmiňoval výše, nenašel jsem jediné video, nebo recenzi, ve které by byla peněženka zhodnocena pozitivně. Když to rozebereme podrobněji, nejčastější stížnosti míří směrem k magnetům. Recenzenti si stěžují, že pokud magneticky připevněnou peněženku k iPhonu dávají do kapsy, peněženka se od telefonu oddělí a spadne na zem. Tudíž hrozí její ztráta. Já mám názor a zhruba týdenní zkušenost ovšem opačnou. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Přijde mi, že peněženka drží jak na silikonovém, tak na koženém krytu asi tak o 1000 % lépe, než recenzenti popisují. Je ovšem jasné, že pokud máte ultra slim kalhoty, musíte být opatrní a hrozí, že o kapsu zavadíte. Pak si ale myslím, že musí přijít rozum majitele telefonu a je třeba prostě myslet na to, že máte na telefonu pouzdro na karty, v kterém pravděpodobně máte osobní doklady, nebo platební karty. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Já telefon do kapsy dávám tak, že peněženku mám celý čas v dlani, takže vím, že je s telefonem v bezpečí v kapse. Stejně tak při vytahování telefonu z kapsy. Za týden denního nošení se mi ještě nestalo, že by se peněženka telefonu pustila, pokud jsem to já nechtěl. 

K čemu je předražené pouzdro na platební karty, když máme Apple Pay?

Přesně tuhle otázku jsem si položil ihned po představení. Pár dní mi stačilo k tomu, abych si uvědomil, že tohle pouzdro není na karty, které můžu mít pohodlně v aplikaci Wallet. Ale slouží přesně naopak. Kam dám karty, které do Wallet přidat prostě nejdou? Občanka, řidičák, ISIC, atd.? Přesně tady jsem pochopil, že kožená peněženka od Applu je to řešení, které hledám už dlouho. Nikdo nechce tahat velkou peněženku. Obzvláště my chlapi.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Navíc nikdo neříká, že peněženku musíte mít na telefonu “přilepenou” 24/7. Vzhledem k tomu, že stejně v batohu, nebo bundě nosím pouzdro na doklady pojal jsem tento produkt tak, že je to klasické pouzdro na karty, ale s logem nakousnutého jablka a jako bonus ho mohu, když bude potřeba, přicvaknout na telefon. Za mě naprosto ideální, minimalistické, praktické a hezké řešení.

Resumé

Pochopitelnou námitkou může být cena, která je 1790 Kč. Ale buďme k sobě upřímní. Cena za jakýkoliv Apple produkt je vyšší a věrní uživatelé vědí, že si platí za kvalitu, kterou Apple prostě umí doručit. Myslím si, že veškerý “hejt”, který koluje internetem musíme brát s hodně velkou rezervou. Za mě je tento produkt velmi mile překvapující a dovedu si představit, že peněženku budu využívat doslova do roztrhání.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

5 Komentáře

  1. Jen by me zajimalo jestli uz nekdo zkusil penezenku na jiny telefon. Ja mam treba Iphone SE 2020 a toto by se mi dost hodilo, jen nevim jestli kdyz mam plisek pod krytem, tak jestli by to drzelo. Zkusil to nekdo treba na topeni nebo lednici? 😀

    1. MagSafe doplňky jdou kompatibilní pouze s iPhony se stejnou technologií, tj. modelová řada iPhone 12. Technicky vzato by Magsafe peněženka mohla na lednici držet. Zajímavý nápad 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button