Novinky

Apple vydal 6. beta verzi iOS 14.5. Siri dostala nový hlas, lepší péče o vaši baterii a další novinky

Včera večer byly Applem vydány v pořadí již šesté beta verze operačních systémů. Konkrétně iOS 14.5, iPadOS 14.5, watchOS 7.4, macOS 11.3 a tvOS 14.5. Apple již nastavil týdenní cyklus vycházení nových beta verzí, což naznačuje brzký příchod finálních sestavení. Musím říct, že mě Apple celkem zaskočil a zároveň mile překvapil, že i do, alespoň za mě, už hotového systému, přidal další novinky. Aktualizace s pořadovým číslem 6 přináší ve 290 MB poměrně zajímavé novinky.

Siri má nový hlas

Čeština to sice bohužel stále není, ale je sympatické, že Apple přidal další dva hlasy, které si můžete zvolit. Siri už na vás může mluvit celkem čtyřmi hlasy – dvěma pánskými a dvěma ženskými.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Baterie se bude mít jako v bavlnce

Pokud půjdeme do Nastavení -> Baterie -> Kondice baterie, tak úplně jako první na nás vyskočí nová informativní hláška o baterii. Jde o informaci, že baterie ve vašem iPhonu je spotřební součástí a postupem času ztrácí svou kapacitu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Co je ale podle mě mnohem zajímavější, je funkce, které se dočkají majitelé iPhonu 11, 11 Pro a 11 Pro Max. Po aktualizaci na iOS 14.5 zmiňované iPhony spustí kalibrační proces baterie, který může zabrat i několik týdnů. Tato novinka naráží na rychle klesající kapacitu baterie u iPhonů 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Zdroj: https://www.macrumors.com

Kdy vyjde iOS 14.5 pro veřejnost

Systém testuji několik hodin a zatím jsem nenarazil na žádnou chybu. Za mě osobně běží na iPhonu 12 Pro Max vše v pořádku. Verze systému již po třetí za sebou končí písmenem “a”, což je lehce matoucí. Vždy totiž Apple značil písmenem “a” poslední betu před vydáním verze  RC – “Release Candidate” nebo GM – “Golden Master”. Na druhou stranu je fajn pozorovat, že Apple šperkuje systém do posledního detailu, aby pro veřejnost mohl vyjít naprosto vymazlený. Samotný Apple ovšem na svém webu píše, že iOS 14.5 se dočkáme později na jaře. Jsem osobně zvědavý, jak dlouho ještě beta testování bude probíhat a zda se ještě objeví nějaké novinky.

Zdroj: Apple.com

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button