Novinky

iPhone 12 se Applu povedl. Z hlediska prodejů válcuje veškerou konkurenci

Mobilní telefony iPhone už delší dobu dominují na americkém trhu a válcují veškerou konkurenci. Jejich podíl na trhu přesahuje 50 % a my už víme, za kolika procenty prodejů mobilních telefonů stojí loňská novinka iPhone 12.

S oficiálními čísly přišla analytická společnost Consumer Intelligence Research Partners, která zmapovala prodeje mobilních telefonů a z těchto dat zpracovala zajímavé grafy. Modely iPhonu 12 sklidily velký úspěch díky několika zajímavým novinkám. V třetím čtvrtletí roku 2021 jsou všechny čtyři modely iPhonu 12 zodpovědny za 63 % prodaných smartphonů. Je to ale o 2 % méně než iPhone 11, který si držel 65 procent.

Zdroj: CIRP

Dle zprávy měl iPhone 12 Pro Max a základní iPhone 11 nejvyšší podíl na trhu s 25 procenty. Na druhé straně seznamu je iPhone 12 mini a iPhone Xr s pětiprocentním podílem. Tady je také vidět, proč Apple v roce 2022 ukončí výrobu iPhonu 12 mini. Není o něj zkrátka takový zájem, aby se to vyplatilo.

Dále se ve stejné zprávě nachází informace o tom, jak dlouho si jednotliví uživatelé nechávají své iPhony. Ve čtvrtletí, které končí v červnu mělo 37 % kupující jejich iPhone méně než dva roky a 30 % kupujících mělo jejich iPhone 3 roky a více.

Apple take zaznamenal nárůst prodejů u autorizovaných prodejců. V září roku 2020 tyto podeje činily 21 %, přičemž letos došlo k jednoprocentnímu nárůstu.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button