Novinky

Vše co zatím víme o iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro

Tento podzim očekáváme představení několika nových zařízení. Předpokládá se, že by Apple měl představit další cenově dostupný iPhone pod názvem iPhone SE 2020, a čtyři nové varianty iPhonu 12. V tomto článku si tedy shrneme vše, co o chystaných novinkách víme a co nás pravděpodobně nemine.

Design

Pokud už dlouhou dobu toužíte po navrácení tvarů iPhonu 4, nový iPhone bude možná pro vás. „Očekáváme, že tvar iPhonu 12 se razatně změní. Tvar iPhonu 12 by se měl podobat tvaru iPhonu 4. I přesto si myslím, že zaoblený tvar skla jako u iPhonu 11 nadále zůstane.“ sdělil důvěryhodný Apple analytik Ming-Chi Kuo.

Zdroj: Technizo

iPhone 12 by i přes hranatější tvar měl být tenčí než iPhone 11. Tloušťka největšího iPhonu 12 by měla být 7.4 mm. To je asi o 10 % tenčí než 8.1mm tlustý iPhone 11 Pro Max. 

Displej

Poprvé v historii, by měly mít všechny nové modely iPhonu 12 OLED displej. Velikosti obrazovek představených modelů by měly být:

  • Jeden model iPhonu 12 s 5.4 palcovým OLED displejem
  • Dva modely iPhonu 12 s 6.1 palcovým OLED displejem
  • Jeden model iPhonu 12 s 6.7 palcovým OLED displejem 

iPhone 12 by se měl stát zároveň nejmenším i největším iPhonem s edge to edge displejem. 

Z velikostí displejů si můžeme odvodit, že by měly vyjít následující modely:

  • Jeden model iPhonu 12; menší než iPhone 11
  • Dva modely iPhonu 12 stejné velikosti jako iPhone 11
  • Jeden model iPhonu 12; větší než iPhone 11 a iPhone 11 Pro

Fotoaparát

Dalším rozdílem mezi modely iPhonu 12 bude technologie a počet objektivů. Dva modely by měly obsahovat kameru se dvěma objektivy a další dva modely kameru se třemi objektivy. 

Model iPhonu 12 s 5.4 palcovým displejem by měl mít duální kameru s širokoúhlým objektivem a teleobjektivem. Stejná sada by měla být i na levnějším 6.1 palcovém modelu.

Zdroj: Phonearena

V případě modelů s třemi čočkami je ještě doplní ultra široký objektiv. V sadě kamer by neměl chybět ani ToF senzor, který zpracovává prostorová data. Může přispět k vylepšení fotek vytvořených portrétovým režimem. Zároveň bude hrát významnou roli také v aplikacích pro rozšířenou realitu.

Připojení

Očekává se, že všechny nové modely iPhonu 12 budou disponovat plnou podporou pro obě verze 5G připojení (jak sub-6 GHz 5G, tak mmWave 5G). I přes to, že Apple začal s vývojem vlastních 5G modemů v iPhonu 12 budou nejspíše použity modemy od společnosti Qualcomm.

Zdroj: 9to5mac.com

Nesmíme zapomenout také na to, že 5G podpora u iPhonu 12 je jen polovina cesty k úspěchu. Druhou polovinu tvoří krok operátorů.

iOS 14 + iPhone 12

Je téměř jisté, že iPhone 12 bude první iPhone, který bude dodáván už s nainstalovaným iOS 14. Apple představil iOS 14 na WWDC 2020 v červnu. Shrnutí funkcí můžete nalézt v tomto nebo tomto článku.

iPhone 12: co najdeme v balení? 

Mezi dalšími změnami, které přijdou s iPhonem 12, bude odebrání adaptéru a drátových sluchátek EarPods,“ sdělil Ming-Chi Kuo. Applu se po odebrání těchto příslušenství z krabičky vyskytne možnost, zmenšit velikost balení nových iPhonů. Applu tento krok mimo jiné pomůže k vyvážení cenových rozdílů dražších 5G komponentů,“ doplnil Ming-Chi Kuo. Balení by mělo obsahovat vylepšený a kvalitnější Lightning kabel. Více informací o této novince je uvedeno v tomto článku.

Zdroj
9To5Mac

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button