Novinky

Qualcomm představil novou ultrazvukovou čtečku otisku prstů. Objeví se v iPhonu 13?

Na právě probíhajícím veletrhu CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas představil Qualcomm už třetí generaci své ultrazvukové čtečky otisku prstů v obrazovce. Nový Qualcomm 3D Sonic Sensor má rozměry 8 x 8 mm, což je 77 procent více, než nabízela předešlá verze. Zároveň je také o 50 procent rychlejší. S největší pravděpodobností se tak objeví v nadcházejícím modelu Samsung Galaxy S21, který by se měl představit již v první polovině letošního roku.

V souvislosti s obrovským výkonnostním skokem, který Qualcomm se svou novou čtečkou předvedl, se objevují také spekulace o budoucím iPhonu využívajícím právě tuto technologii. Už některé dřívější informace hovořily o opětovném zavedení Touch ID do nových iPhonů. Známý a spolehlivý analytik Ming-Chi Kuo se v srpnu 2019 nechal slyšet, že Apple v roce 2021 představí iPhone jak s Face ID, tak právě i Touch ID. Hned dvojice biometrických systémů by uživatelům přinesla větší bezpečnost ale také značné pohodlí. Ač je Face ID jako technologie pozoruhodně daleko před konkurencí, v době koronaviru a s tím nutnosti nošení roušky na veřejnosti, jde o značně nepraktickou záležitost.

Apple na výzvědách aneb koronavirus jako důvod k návratu Touch ID do iPhonu?

Zatím je předčasné odhadovat, jestli se Apple uchýlí k použití třetí generaci ultrazvukové čtečky otisku prstů od Qualcommu nebo zda vyvíjí své vlastní řešení. Bez ohledu na to je však jasné, že jakožto uživatelé se máme na co těšit. Nejrůznější řešení a kombinace biometrických autentizací nám totiž dozajista pořád neřekly své poslední slovo.

Zdroj
The Verge

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button