Novinky

Apple na výzvědách aneb koronavirus jako důvod k návratu Touch ID do iPhonu?

Na první pohled se může zdát, že Apple je společnost, která ráda dělá věci po svém, bez jakéhokoliv ohlédnutí na názory a reakce vlastních uživatelů. Čas od času však některým z nich dorazí z Cupertina takový, řekněme, menší dotazník spokojenosti. Na ten tentokrát upozornil čerstvý majitel iPhonu 12 Pro Max (recenze) z Portugalska.

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Kromě jiného Apple zajímá především pohled na používání Face ID. Pokud uživatel zatrhne, že je nespokojen s používáním této technologie, má na výběr několik předpřipravených možností, proč tomu tak je:

  1. pomalé odemykání pomocí Face ID
  2. nespolehlivé rozpoznávání obličeje kvůli protisvětlu, nasezeným slunečním brýlím, roušce a podobně
  3. preference Touch ID
  4. jiný důvod

Dočkáme se dvojitého zabezpečení v nových iPhonech?

Co přesně tímto průzkumem Apple sleduje zatím není jasné. Jisté ale je, že Face ID dostává poslední rok jeden velký knokaut kvůli pandemii Covid-19, respektive celosvětovému doporučení nosit zakrytá ústa a nos rouškou. Kalifornský gigant kvůli tomu už v jedné ze svých aktualizací iOS zrychlil přechod k zadávání hesla, pokud telefon rozpozná uživatele v roušce. Pravděpodobně ale toto omezení trápí inženýry v Cupertinu více, než by se na první pohled mohlo zdát. A kdoví, možná právě celosvětová pandemie bude hlavním důvodem, proč Apple zapracuje na opětovné implementaci Touch ID do svých dalších modelů.

Neméně zajímavým bodem je také otázka, které položky z balení iPhonu uživatelé skutečně používají. Jak už víme, Apple v letošním roce zkrouhl základní balení iPhonu, ve kterém již nenajdeme napájecí adaptér. Chystá se snad prodávat iPhone i bez Lightning kabelu nebo nám společnost sídlící v Cupertinu snad naznačuje příchod bezkonektorového iPhonu? Na odpovědi na tyto otázky si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Jisté ale je, že nic není jen tak. Po posledním takovém průzkumu ze začátku letošního roku jsme přišli právě o zmiňovaný adaptér v základním balení iPhonu.

Zdroj
9To5Mac

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Muj šéf dostal před 2 lety služebního iPhona 8 +. Sice zpočítku na spoustu věcí frflal ale nakonec si zvyk. Dodnes nedá dopustit na čtečku prstů v home buttonu. Teď dostal služební IP11 a proklíná jí. Vrátilo ho to 3 roky dozadu na zadávání kódu na odemčení obrazovky. Face ID prostě s rouškami nefunguje a to je dneska problém. A nevěřim, že bude faceID rychlejší než odemykání čtečkou. Co se známe v okolí, všichni už během vyndavání telefonu z kapsy máme prst na čtečce ( a je jedno, jestli na tlačítku vepředu nebo ukazovák vzadu) a před ksicht už si dává člověk telefon dávno odemčený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button