Novinky

Podívejte se, jak vypadá první reálná noční fotka pořízena iPhonem 11 Pro

Apple na úterní konferenci představil kromě jiného (Apple Watch 5, 10,2palcového iPadu a iPhonu 11) svou novou vlajkovou loď pro následující rok – iPhone 11 Pro (článek zde). Ten se jako první smartphone kalifornského výrobce může chlubit hned trojitým fotoaparátem. Kromě tří odlišných ohniskových vzdáleností (13, 26 a 52 mm), které skýtají nové možnosti v pojetí výsledné fotografie, nabízí iPhone 11 Pro zcela novou funkci Noční režim.

Noční režim, který se automaticky aktivuje při nedostatku světla, výrazným způsobem zlepšuje pořizování fotografií především večer nebo v noci. Může za to především spolupráce všech tří čoček fotoaparátu a nového procesoru Apple A13 Bionic, který dokáže ve zlomku vteřiny složit jednotlivé snímky dohromady a vytvořit tak výslednou fotografii.

Takto Apple v úterý prezentoval rozdíl mezi vypnutým a zapnutým Nočním režimem

Sám Apple nám na konferenci ukázal pár fotografií vyfocených pomocí tohoto režimu a výsledky nevypadaly vůbec špatně. Prezentace je ale jedna věc a praxe věc druhá, pojďme se tedy podívat na vůbec první fotografii pořízenou iPhonem 11 Pro Max v rukou „běžného“ uživatele.

A takto vypadá reálné srovnání dvougeneračního rozdílu noční fotky v podání iPhonu 11 Pro a iPhonu X

Jako první měla Noční režim možnost vyzkoušet kanadská modelka Coco Rocha, která neváhala a svůj snímek rovnou srovnala se svým stávajícím iPhonem X. A rozdíl ve výsledných fotografiích je opravdu znatelný. Nejen že iPhone 11 Pro dokáže veškerá tmavá místa na fotce zesvětlit, navíc je v rámci mobilních možností zachována i ostrost všech částí snímku a fotka vypadá celkově velmi přirozeně. Ostatně, podívejte se sami.

Nový iOS 13 Apple vypustí spolu s watchOS 6 už za týden 19. září, iPadOS dorazí 30. září

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close