Novinky

Nová fotografie poodhalila podobu připravovaného iPadu mini 5

Nejčerstvější spekulace naznačují, že Apple plánuje v dohledné době představit nový model iPadu. Konkrétně má jít o iPad mini 5, což aktuálně potvrzuje fotografie obalu, která se před několika dny začala šířit internetovými médii. Silikonové pouzdro údajně pochází od výrobce příslušenství, který jej vyrobil na základě specifikací přímo od Applu.

Na věrohodnosti této zprávy přidává také fakt, že o iPadu mini 5 informoval japonský web MacOtakara a analytik Ming-Chi Kuo, který patří mezi uznávané autority s napojením na zákulisí kalifornského výrobce.

Podle dosavadních indicií má iPad mini 5 nabídnout téměř identický design jako iPad mini 4. Zásadnější změna se odehraje pouze u verze s LTE modulem, která dostane přepracované antény. Největší rozdíly se tak odehrají pod kapotou, kam se nastěhuje výkonnější hardware a fotoaparát z iPhonu 8.

Ačkoli všechny informace pocházejí z neoficiálních zdrojů, s ohledem na jejich četnost není příliš důvodů k pochybnostem. Zmiňovaný iPad mini 5 by mohl Applu posloužit jako ideální odbytiště pro součástky ze starších iPhonů. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy Apple zvolil podobnou strategii.

Dříve uniklý zachycující údajné šasi chystaného iPadu mini 5

Termín oficiálního představení je stále zahalen rouškou tajemství, nicméně velmi pravděpodobně se jeví buď jarní keynote (článek zde) či pozdější vývojářská konference WWDC 2019, která se odehraje v červnu letošního roku.

Zdroj
MR
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close