Novinky

iPad Mini 5 a tabletová klasika. Apple ještě na jaře představí dva nové iPady

Jen s obtížemi bychom v nabídce Applu hledali produkt, který se beze změn prodává tak dlouho, jako iPad Mini 4. Menší verze jablečného tabletu je totiž na trhu už od září roku 2015. To je technologickém světě doba, za kterou se obvykle objeví a zestárne hned několik generací. Nyní ale vše nasvědčuje tomu, že i iPad Mini 4 se letos odebere do zaslouženého důchodu. Ještě v prvním pololetí letošního roku jej totiž nahradí nový model.

Zásadních změn se u nejmenšího iPadu nejspíše nedočkáme. Apple s největší pravděpodobností pouze srovná krok s dobou a iPad Mini vybaví modernějšími technologiemi. V současnosti totiž v tomto tabletu najdeme procesor A8, který společnost vyvinula pro iPhone 6 z roku 2014. Společně s iPadem Mini 5 se v první půli roku objeví také nová generace základního iPadu. Největší změnou, kterou tabletová klasika projde, bude zvýšení úhlopříčky displeje ze 9,7 palců na rovných 10”. Celkové rozměry zařízení však zůstanou zachovány, což nasvědčuje zúžení rámečků kolem obrazovky. 

Neobvyklá objednávka: drogový dealer si přišel do Apple Storu pro půl kila pervitinu

Web Digitimes, který s informacemi o dvojici nových iPadů přišel, mimo jiné tvrdí, že dodavatelé už se připravují na zahájení výroby. Mělo by jít o výrobce dotykových panelů. Z těchto zdrojů ostatně také nejspíše uniklé informace pocházejí. Analytik Ming-Chi Kuo poté dodává, že Apple pro nový iPad Mini vyvinul levnější displej, z čehož vyplývá, že společnost hodlá zachovat cenu nejmenšího iPadu na současné nebo možná o něco nižší úrovni. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button