Novinky

Neobvyklá objednávka: drogový dealer si přišel do Apple Storu pro půl kila pervitinu

Tisíce lidí si po celém světě běžně chodí do nejbližšího Apple Storu vyzvednout zásilky s produkty, které si objednali. Balíček, který loni v létě dorazil do jednoho z newyorských Apple Storů, byl však poněkud odlišný. Zaměstnanec totiž při kontrole zásilky zjistil, že místo úhledně zabalené techniky zásilka obsahuje více než půl kilogramu pervitinu. 

Netradiční zásilku si krátce na to přišel vyzvednout 32letý muž, na kterého už v obchodě čekala policie. Jedná se o osobu jménem Richard Dean Desain původem z Los Angeles, který momentálně pobývá ve vazbě. Vysvobodit jej může jen kauce stanovená na 100 tisíc dolarů. Newyorský prokurátor, který má drogovou kriminalitu na starosti, uvedl, že obviněný muž provozoval distribuci pervitinu v okolí New Yorku v hodnotě desítek tisíc dolarů. Pro policii je navíc Deasin známá firma. Je totiž stíhán také i v dalších případech drogových obchodů.

Konektoru Lightning zvoní umíráček. Rok 2019 by měl přinést USB-C do všech nových iPhonů

Zatím však není jasné, zda drogy přišly do obchodu záměrně s tím, že dealeři doufali, že jej nenápadně vyzvednou jako obyčejnou objednávku, nebo se jednalo o náhodu. Pracovník Apple Storu po zjištění, co balík zaslaný na jméno R De Sain obsahuje, neprodleně kontaktoval místní policii, která muže o dva dny později zatkla přímo v obchodě. Policie posléze uvedla, že kromě 559 gramů pervitinu v zásilce u zadržené osoby zkonfiskovala dalších 100 gramů pervitinu. 

Zdroj
BusinessInsider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button