Novinky

Konektoru Lightning zvoní umíráček. Rok 2019 by měl přinést USB-C do všech nových iPhonů

Pro někoho to bude zřejmě špatná zpráva, pro někoho naopak dobrá. Fakt je ale takový, že Apple nám letos ukáže iPhony poprvé s konektorem USB-C. A to znamená jediné – redukce, redukce a zase redukce. 

Stejně, jako byl v roce 2012 společně s iPhonem 5 představen Lightning konektor, který nahrazoval už tehdy zastaralý 30-pinový konektor (iPhone 2G, 3G, 3GS, 4 a 4S), tak nyní přichází chvíle, kdy Lightning v iPhonech nahradí modernější USB-C. Ostatně Apple jej už nahradil u svých iPadů Pro, které představil v září 2018.

Pokud se zamyslíme nad tím, jak dlouho už s námi Lightning je, tak je opravdu čas na změnu. Původní, 30-pinový konektor jsme používali 5 let a Lightning nyní používáme 7. rokem. To je opravdu dlouhá doba a technologie od roku 2012 udělala pořádný krok dopředu. Na druhou stranu byl moderní USB-C představen v roce 2014, takže už je také nějaký ten pátek starý.

Tady Lightning, tam USB-C

Pokud máte doma více produktů od Applu, tak asi potěšeni nebudete. Přichází totiž období, ve kterém budou mít nějaké produkty od Applu Lightning konektor a nějaké USB-C. A to bude opravdu chaos. Applu pravděpodobně potrvá 2, možná 3 roky, než na trh uvede komplet nové generace produktů s USB-C (AirPods, Magic Keyboard, Magic Trackpad, Magic Mouse, ovladač od Apple TV a další). 

Nové iPhony bychom měli spatřit tradičně na Apple Special Event v září tohoto roku.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

2 Komentáře

  1. uplne zbytecny clanek, „jednim“ slovem noaco? vyrobky apple pouzivam pres 13 let a za tu dobu se lecos zmenilo..ani nahodou by me nemapadlo s tim nekoho otravovat..nedej boze o tom nekam psat, vy pokud uz neco sesmolitea hrajete si na novinarinu. proc nenapisete aspon v cem je novinka lepsi, ci naopak? je tolik veco co o tom napsat a by ze sebe udelate jen pisalka o nicem.. smutne

    1. Dobrý večer,
      článek informuje o tom, že Lightning bude nahrazen USB-C. Není to článek o technických specifikacích daného kabelu, nebo o srovnání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close