Novinky

Veselé příhody okupantů: ruský voják přišel přes bankovní aplikaci o životní úspory, jinému FSB zabavila 63 iPhonů

Agrese ruských okupačních vojsk na Ukrajině dává jen málo důvodu k pobavení. Čas od času se ale nějaký přece jen najde. Ke všem z nás už se nejspíše dostaly historky o tom, co všechno ruští vojáci Ukrajincům vyrabovali. Kromě praček, které se staly předmětem mnoha vtipů, to byly třeba i trenky nebo ponožky. Občané země, kde pětina až čtvrtina obyvatel nemá splachovací záchod, chtějí zkrátka z okupačního pobytu vytěžit co nejvíce. Zatímco minimálně dvacet tisíc příslušníků ruských ozbrojených sil, se domu vrátí v pytli na odpadky, ti šťastnější přivezou své rodině dárky vykoupené krví. 

Tesla připravuje nové robotické auto. Nebude mít pedály ani volant

Asi není potřeba zdůrazňovat, že kromě domácích spotřebičů jsou velmi žhavým zbožím také smartphony. Jednomu okupantovi se podařil zvláště úspěšný lov. Údajně totiž ukořistil 63 kusů nejnovějšího a zároveň nejdražšího iPhonu 13 Pro Max. Nejspíše se těšil, jak svůj lup zpeněží na nově vzniklém ruském černém trhu. Apple se totiž z Ruska stáhl. iPhone si tak Rusové už v obchodě nekoupí. Zpět ale k našemu okupantovi. Ve své zemi totiž neprodal ani jeden telefon. Celý lup mu zabavila ruská tajná služba FSB. Co s iPhony v hodnotě minimálně 2 miliony korun příslušníci tajné služby udělali, se můžeme jen dohadovat. Nejspíše kradené telefony na černém trhu rozprodají sami. O příhodě víme díky odposlechům, které mají nejspíše na svědomí západní tajné služby.

Že se občas karta obrátí, ukazuje i druhý příběh, které mu dal vzniknout Putinův šílený plán na ovládnutí Ukrajiny. Voják ve službách diktátora jménem Denis totiž ztratil svůj telefon. Voják byl zraněn a převezen do nemocnice v Rusku. Neznámý nálezce jej mezitím prozkoumal a zjistil, že se může dostat do bankovní aplikace vojáka z krasnodarského kraje. Aplikace banky Promsvyazbank očividně přílišným zabezpečením nevyniká. Nový majitel telefonu totiž zjistil, že na účtě leží 2,5 milionu rublů (830 tisíc korun) a peníze převedl. Manželka zraněného vojáka na případ upozornila policii. Nejspíše je rozčílilo, že místo nové pračky její manžel na Ukrajině přišel o jejich životní úspory. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

27 Komentáře

 1. Jdi s takovým článkem do prdele. Vojáci na obou stranách jsou chudáci. Ukrajinští, že musí bránit svojí zemi před okupantama a ruští (95%) bojují z donucení.

  1. Ne, rozhodně to není 95 %. Rusáci mají vymyté mozky. Že je zle zjistí až na bojišti. Ale ani to jim nebrání v rabování, znásilňování, zbytečnému ničení civilních objektů a v krádežích. Tak se nechovají chudáci, bojující “z donucení”, kteří s nasazením na Ukrajině nesouhlasí. A proto mi jich líto rozhodně není.

   1. A Ty máš určitě vymitej mozek z televize že? Začni používat mozek a možná se Ti ulevý.

  2. rusové z donucení przní ženy a vraždí důchodce? Držím palce aby tam všichni do jednoho pohnojili ukrajinský pole.

 2. Jako voják bych asi nešel do boje s kvalitním telefonem , nezabezpečeným.
  Asi bych si pořídil nějaký obyčejný nebo starý a asi né s bankovní aplikací.
  Ale je pravda, že i když bojuje, tak doma musí platit účty a faktury.
  A svěřit manželce účet s 800 000 Kč je také hodně velké riziko.
  Také by o ně přišel.

  1. Jenže ty jsi nevyrůstal léta v pračce na vymývání mozků.
   Rusko je dle mého názoru tak někde na 50% Severní Koreji.

   1. Vymytý mozek máte tak akorát vy Češi a říct něco takového že Rusko je na úrovni Koreje tam je spíš Česko, ale nechápu proč se tady někdo angažuje v politice když takhle web stránka má být o počítačích jsem na ní naposledy má mj. asi 26 let žiju v americe a můžu vám říct že 40% Ameriky na tom ještě hůř než Rusko

  1. nazývat ruské okupanty tímto přízviskem je poměrně nevybíravé, ovšem s přihlédnutím ke zvěrstvům která páchají na civilním obyvatelstvu poněkud trefné že ?

 3. A kcemu je 65 ukradenych iphonu? leda na nahradni dily, dit to nepujde aktivovat a kdyz to nekdo aktivuje tak je nekdo zablokuje 😀 imho rusákům bych zablokoval vše krom zpráv o tom co páchají na ukrajině, resp. být apple bych jim přesměroval veškeré url požadavky na zprávy z Ukrajiny…
  Zrovna vcera davali dokument jak ihned po druhe svetove nemcum rikali co delali v koncentracnich taborech a bezni nemci z toho nicemu neverili tak je ihned hromadne vozili do koncentracnich taboru aby ty hromady mrtvol a peci videli na vlastni oci i tak se nasli nekteri co stale nechapali ze svoji podporou hitlera jsou spoluzodpovedni a stejne je to dnes v rusku!!!

  1. Byl jsem jako mladej a blbej v 82\83 na vojně. Za 2 roky nás dokonale vypláchli. Trvalo dost dlouho, než jsme začali vnímat realitu. Měsíce a léta.
   Nesmíte uvažovat jako osoba vyrůstající v otevřené společnosti.
   V Rusku je pořád rok 1982. Diky Putinovi. A takových jako Putin ještě žije tisíce. A mnoho lidí potřebují svého Napoleona nebo Hitlera. Rusové našli Putina.

   1. No neviem či si bol na vojne, lebo dva roky sa značia 81/83. Tak to som bol ja. A mozog my nik nevymyl iba čo ma nasrali.

   2. Byl jsem na vojně 85-87 u PVOS Holýšov. A hlavu mi rozhodně nevypláchli.
    A i když mě politruk celé dva roky velmi tvrdou perzekucí nutil vstoupit do SSM, nepodařilo se mu to. Byl jsem jediný u útvaru nesvazák. Nikdy, kromě ČMKS, jsem v ničem nebyl, ani v Jiskrách a dokonce jsem nikdy nepodepsal ani banální ROH.
    Dodnes nechápu, jak může nějaká propaganda člověku vlézt do hlavy. Na vojně jsem byl navíc plně připraven k bezodkladné dezerci a emigraci a to za jakoukoliv cenu, v případě vaječného konfliktu. A do války bych nešel ani dnes. Za žádnou cenu!
    A jsem dobrý střelec, se zbraněmi jsem v civilním sektoru pracoval. Nicméně politické války ať si vyboxují sami politici a generálové. Se.u na ně a žádné okolnosti to nemohou změnit.

 4. Tak to my na hranicích, jsme se zase nestačili divit, jak ty chudé UKáčka, mají mobily za desítky tisíc, značkové oblečení a spousta mladých mužů s chováním řeznického psa… Slovy klasika: “… hrají si na frajer a hajz.y mají na chodbě…” 😆

 5. Je neskutečný, že takový článek dnes někdo může napsat a že mu to někdo vytiskne nebo vydá. Dřív se informace ověřovali a dnes stačí jen něco napsat ,aby se to těm nahoře líbilo a ještě ti za to zaplatí. Váleční zpravodajové dřív byli na frontě a ne u lživého média ,které informujeme o sra…kách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button