Novinky

Tesla připravuje nové robotické auto. Nebude mít pedály ani volant

Svérázná automobilka Tesla včera představila prodejní výsledky za poslední čtvrtletí. Značka vedená Elonem Muskem zaznamenala tržby ve výši 18,76 miliard dolarů, čímž překonala odhady analytiků. V reakci na pozitivní zprávy zaznamenaly akcie Tesly růst o 6 procent. Výrobce elektromobilů se však rozhodně nechystá usnout na vavřínech. Naopak. Elon Musk nepolevuje a chrlí další bláznivé nápady. A právě v rámci zveřejnění hospodářských výsledků se s veřejností podělil o další. Značka chce do roku 2024 vyrábět robotické taxíky, které nebudou mít pedály ani volant.

Zdroj: Unsplash (autor: Vlad Tchompalov)

Každý, kdo se o Teslu alespoň trochu zajímá, už asi tuší, jak to dopadne. Společnost svou vizi opravdu uvede do praxe. Velmi pravděpodobně ale se zpožděním. Musk totiž uvedl, že jeho robotaxíky by se už v roce 2024 měly vyrábět masově. Firma má však se svým novým nápadem velmi smělé plány. Od vozidel bez řidiče si totiž slibuje razantní snížení nákladů na přepravu osob. Robotické vozy taxi by se měly stát zásadním faktorem budoucího růstu značky.

Důsledek tvrdé konkurence a sdílení hesel: Netlixu ubývají předplatitelé po milionech

V oblast autonomních vozidel, které nevyžadují aktivní pozornost řidiče, si je Tesla velmi jistá. Dokonce tak, že za dva roky by její vozy neměly mít pedál, ani volat. Příliš dalších detailů ovšem známo není. Elon Musk totiž své plány pouze naznačil. V příštím roce plánuje uspořádat premiéru se vším všudy, na které o své vizi prozradí více. Mohlo by jít o podobou událost, jako bylo představení Tesla Cybertruck v roce 2019. Ten by se měl mimochodem začít prodávat příští rok. Celkově Tesla pro letošní rok plánuje 1,5 milionů dokončených aut, což by znamenalo meziroční růst o 60 procent.

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button