Novinky

Britka si chtěla koupit banány za pár drobných. Při placení s Apple Pay ale zchudla o 1 600 liber

Platba skrze mobilní telefon se stala naprosto běžným rituálem mnoha z nás. Placení je díky využití biometrického ověření bezpečnější a zároveň mnohdy pohodlnější než vytahování bezkontaktní karty, o penězích nemluvě. To platí zvláště v případě, kdy platíte svými hodinkami. Že jsou moderní způsoby placení návykové, nejspíše zjistila i Britka Cymbre Barnes, která v řetězci Marks & Spencer nakoupila banány a další potraviny za celkem 4 libry, v přepočtu tedy asi 120 korun.

Žena popisuje, že spěchala do práce. Takže jenom přiložila telefon k terminálu. Pak si ale všimla něčeho skutečně zvláštního. Místo 4 liber totiž z jejího účtu obchod stáhl 1 599 liber, tedy asi 47 tisíc korun. Pravděpodobně ji na to upozornila notifikace. V M&S žena k placení použila samoobslužných pokladen a nesmyslnou částku na terminálu asi zprvu přehlédla. Když si uvědomila, že za nákup platí několikanásobně více, než by bylo zdrávo, z poklady už vyjížděl účet.

Brazilci si došlápli na Apple. Kvůli chybějícímu adaptéru u iPhonu 12 musí značka zaplatit 2 miliony dolarů

Trochu podivně se zachoval personál obchodu. Ženě totiž údajně zaměstnanci sdělili, že navrácení peněz není možné, protože jediná pokladna je rozbitá, takže ji peníze nemohou hotově vyplatit. Britku tak čekala 45minutová cesta do další pobočky známého obchodního řetězce, kde už se vyrovnání dočkala. Stále platí, že placení mobilem nebo hodinkami je bezpečně a v drtivé většině případů i bezchybné. Případ Cymbre Barnes ale ukazuje, že přece jen bychom čas od času měli provedené transakce kontrolovat.

Zdroj
Apple Insider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button