Novinky

Díky nové funkci Tap to Pay půjde iPhone použít jako platební terminál

Pro většinu jablečných uživatelů se stalo Apple Pay nedílnou součástí každodenního života. Několik let byla však tato služba bez jakýchkoliv inovací, a proto se ji Apple rozhodl obohatit o novou funkci s názvem ,,Tap to Pay”, jejímž úkolem je pomoci převážně menším podnikatelům a obchodníkům. Oficiálně byla tato funkce ohlášena již v únoru, až teď se ale na povrch dostalo neoficiální video z Apple Parku, které celý proces placení demonstruje. 

Foto: CeskyMac.cz (autor: CardMapr)

Pro ty, kteří zatím ještě o Tap to Pay neslyšeli, bych rád tuto funkci v rychlosti vysvětlil. Účelem Tap to Pay je udělat z vašeho iPhonu platební terminál a umožnit tak plnohodnotné přijímání bezkontaktních plateb. Kdokoliv s platební kartou či mobilním telefonem vybaveným NFC technologií vám poté může velice jednoduše přiložením k iPhonu poslat požadované množství peněz. Ačkoliv na iPhone existují různé doplňky, které mohou ve výsledku plnit stejnou funkci, tak Tap to Pay je mnohem elegantnějším a levnějším řešením. Jedinou podmínkou je, že musíte být majitelé iPhonu XS a novější.

Zveřejněné video jasně naznačuje, že bychom se této funkce mohli dočkat již velice brzy. Několik zdrojů uvádí, že k představení by mělo dojít už na letošní vývojářské konferenci WWDC. Je však velice pravděpodobné, že ke spuštění dojde nejdříve v Americe a v našich končinách si na tuto novinku budeme muset ještě pár měsíců počkat.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button