Novinky

Rusové žalují Apple za zablokování služby Apple Pay. Požadují odškodnění v řádu desítek milionů rublů

Před několika týdny Apple zablokoval svoji službu Apple Pay na ruského trhu, a na základě tohoto kroku se již začínají objevovat první žaloby ze strany ruských firem. Právní firma Chernyshov, Lukoyanov & Partners požaduje finanční náhradu 90 milionů rublů, jelikož tvrdí, že Apple negativně ovlivnil spotřebitele pozastavením této služby v jejich zemi.

foto: Apple

Dle agentury Reuters byla žaloba podána na moskevský soud a škody ve výši 90 milionů rublů zahrnují kompenzaci “morální újmy” ruským obyvatelům za absenci služby na jejich trhu. Finanční náhrada však není největší motivací těchto žalobců. Nejvíce totiž usilují o to, aby se Apple Pay do Ruska vrátilo.

Apple není jediná společnost, která se dostala do sporu s touto právní firmou. Žalobě totiž čelí například i Netflix. Ten se totiž také rozhodl přestat působit na ruském trhu, což se spoustě uživatelů nelíbilo. Ruská vláda na tento krok poté zareagovala tím, že legalizovala torrenty a umožnila tedy svým občanům beztrestně stahovat nelegálně distribuované filmy a seriály.

Zdroj: unsplash

Většinový názor je takový, že firma Chernyshov, Lukoyanov & Partners tento spor nevyhraje. Tato omezení totiž pocházejí ze sankcí USA a Apple se tedy sám nemůže rozhodnout, zda do Ruska Apple Pay vrátí či nikoliv, jelikož bylo stáhnutí této služby nařízeno zákonem Spojených států. Na usnesení soudu si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button