Novinky

AirTag pomohl na Floridě odhalit zloděje zavazadel

O užitečnosti přívěšků AirTag asi není potřeba dlouho polemizovat. Zařízení, o kterém byste v ideálním případě vlastně vůbec neměli vědět, už se bezpochyby vyplatilo obrovskému množství uživatelů. To platí nejen pro ty roztržitější z nás, kteří neustále něco zapomínají, ale také pro smolaře, kteří už se stali obětí krádeže. Investice do svého AirTagu rozhodně nelituje ani Američan, který na Floridě pomohl odhalit zloděje zavazadel. Pracovník letiště totiž údajně ukradl kufr a jejich obsah v hodnotě tisíců dolarů.

Zdroj: unsplash

 

Dva cestující, kteří v nedávné přiletěli na letiště Destin-Fort Walton Beach Airport čekalo nepříjemné zjištění. Jejich odbavené zavazadlo se totiž buď neobjevilo na pásu, anebo bylo o něco lehčí. To je případ například jedné cestující, která zjistila, že z jejího kufru zmizely šperky v hodnotě 15 tisíc dolarů. Jiný pasažér zase své zavazadlo na pásu nenašel vůbec. Jeden ze smolařů však zjevně na podobné případy myslel s předstihem a svůj kufr vybavil AirTagem. Jakmile po ztrátě kufru zkontroloval jeho polohu skrze aplikaci Find My zjistil, že se kufr nachází v Mery Esther na Floridě.

Apple plánuje zavést reklamy do několika dalších systémových aplikací

Policii už tak jenom stačilo zjistit, kdo by tak mohl být v lokalizovaném okruhu možným pachatelem. A protože se v něm nacházel také jeden z pracovníků letiště, bylo brzy jasno. Zlodějem byl devatenáctiletý mladík Giovanni De Luca. Ten se záhy přiznal. Prozradil dokonce, že v prvním případě byl v kufru také AirTag. Včas jej ale vyjmul. V druhém případě už nezareagoval dost rychle. Obsah kufru v hodnotě 1600 dolarů se bohužel nalézt nepodařilo. Majitelce se ale vrátily už zmíněné šperky v hodnotě 15 tisíc dolarů.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button