Novinky

Kontaktní čočky s displejem? Podívejte se, jak by mohla vypadat nabídka Applu v roce 2035

Že nás tajemný analytik Ming-Chi Kuo zásobuje novinkami o budoucích produktech Applu, je zcela normální. Obvykle ale z tohoto zdroje slyšíme o tom, jak bude vypadat letošní iPhone nebo jiné zařízení americké společnosti. Sporadicky se Kuo ve svých zprávách určených investorům podívá také do vzdálenější budoucnosti a odhalí, co se chystá na příští rok. Tentokrát se ale respektovaný analytik pustil do trochu divočejších spekulací. Poodhalil totiž, co Apple chystá na příští desetiletí. 

Zdroj: idropnews

Dá se předpokládat, že brýle pro virtuální, rozšířenou, smíšenou nebo možná ještě jednu úplně novou realitu budou v třicátých letech 21. století naprosto běžnou záležitostí. V Applu se tedy budou muset rozhodnout, kam technologické inovace posunout dále. Zda bude i v letech 2030 až 2039 stále Applu vládnout Tim Cook, kterému už potáhne na osmdesát, zatím nevíme. V Cupertinu už ale podle Kua uvažují o tom, jak by mohly vypadat produkty, které bude značka vyvíjet a prodávat. 

Zdroj: LetsGoDigital

Budeme za 15 let stále nosit iPhone?

A že jsou sny inženýrů v Applu skutečně divoké. Ming-Chi Kuo totiž tvrdí, že Apple přemýšlí nad chytrými brýlovými čočkami. Asijský analytik k tomu dodává, že éru “viditelné výpočetní techniky” vystřídá “neviditelná výpočetní technika”. Poznat, zda má osoba chytré čočky na sobě totiž nebude vůbec jednoduché. Kuo ale nepředpokládá, že podobné zařízení by někdy okolo roku 2035 disponovalo dostatečným výpočetním výkonem a úložištěm. Proto je možné, že bude závislé na smartphonu či přístroji, který dnešní smartphony nahradí. 

Apple přestává prodávat iMac Pro, dostupný je už pouze v jedné konfiguraci. Nástupce je zatím v nedohlednu

Zda Apple podobné zařízení jednou skutečně představí, si budeme muset počkat ještě minimálně deset let, spíše ale ještě mnohem déle. Nejdříve si svým produktovým cyklem budou muset projít brýle pro smíšenou realitu, které ještě ani nejsou na trhu. Objevit by se měly až v příštích letech. Pokud si vzpomeneme na dosavadní život hodinek Apple Watch, můžeme předpokládat, že pátá či šestá generace brýlí bude oproti té první nesrovnatelně technologicky vyspělá. Jednou možná natolik, že se displej skutečně přesune do kontaktní čočky. 

Zdroj
macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close