Novinky

Apple přestává prodávat iMac Pro, dostupný je už pouze v jedné konfiguraci. Nástupce je zatím v nedohlednu

Pokud jste v poslední době operovali s myšlenkou, že si pořídíte nový iMac Pro, možná byste měli začít rychle jednat. Apple totiž přestal u tohoto počítače nabízet možnost uživatelské konfigurace a zároveň potvrdil, že tím ukončuje jeho prodej. Pokud se nyní podíváte na web Applu, tak iMac Pro zde stále naleznete, ale na výběr máte pouze jednu konfiguraci s destiájdrovým procesorem Intel Xeon W, 32 GB RAM a grafikou Raden Pro Vega 56.

Zákaznicí navíc musí počítat s delší dobou dodání, která se v našich končinách pohybuje kolem třech týdnů od vytvoření objednávky. Tato situace pochopitelně zaujala zahraniční média, která Apple zasypala požadavky na podrobnější vysvětlení. Tiskové oddělení přišlo s vyjádřením, že většinu profesionálních uživatelů pravděpodobně uspokojí poslední iterace 27“ iMacu z roku 2020, který disponuje rychlým SSD a novější grafickou kartou. „Zákazníci, kteří potřebují vyšší výkon, mohou vždy sáhnout ještě po Macu Pro“, dodává Apple.

Zdroj: Apple

V tuto chvíli není vůbec jasné, kdy a zda vůbec můžeme v dohledné době očekávat adekvátní náhradu. iMac Pro byl představen v roce 2017 a jeho smyslem bylo uspokojit ty nejnáročnější uživatele, kteří už odmítali čekat na nový Mac Pro, který byl tou dobou stále v nedohlednu. Nejčastěji si ho pořizovali zákazníci z řad grafiků a tvůrců pracujících s fotografiemi a videem. V posledních letech se ovšem nedočkal téměř žádné revize, což se pochopitelně odrazilo na (ne)aktuálnosti hardwaru v kontextu dnešní doby.

S ohlášeným ukončováním prodeje se logicky nabízí otázka, co má Apple ve skutečnosti za lubem. V tomto směru se dostává do hry několikrát avizovaný scénář, v němž mají hlavní roli nové počítače s ARMovými procesory. Mezi nimi má údajně figurovat také nový iMac, který by mohl dostat až šestnáctijádrový čipset.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button