Novinky

Konec čtyři roky starého designu? Příští rok mají všechny iPhony dostat bezrámečkový displej

Face ID je novinka, o které se v souvislosti s iPhonem X mluví asi nejvíce. Ač si budeme na reálné zkušenosti prvních uživatelů muset ještě několik dní počkat, už teď je jasné, že Apple na nový způsob zabezpečení svého telefonu hodně sází. Podle nejnovější zprávy uznávaného Apple informátora Ming-Chi Kua to navíc vypadá, že rodina modelů, které půjde odemknout obličejem, se příští rok rozroste.

To naznačuje, že Face ID opravu není jen provizorním řešením, kterým chtěl Apple zakrýt fakt, že se mu letos nepodařilo implementovat čtečku otisků prstů přímo do displeje telefonu. Face ID se má naopak stát hlavním zabezpečovacím mechanismem jablečných smartphonů a později nejspíše také tabletů.  

Kuo mluví o tom, že technologii pro inteligentní rozpoznání obličeje dostanou příští rok také nástupci současného modelu 8/Plus (první dojmy). To mimo jiné naznačuje, že všechny modely, které Apple příští rok představí budou mít bezrámečkový displej. Fakt, že firma, která si jako málokterá jiná zakládá na designu, by tím pádem po čtyřech letech přestala prodávat model s víceméně identickým designem, je více, než potěšující.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button