Novinky

iPhone Xs Max byl trefou do černého. Jeho prodeje překonávají odhady

Několik dní po zahájení prodejů nové řady iPhonů máme díky respektovanému analytikovi jménem Ming-Chi Kuo k dispozici první studii, která naznačuje, jak se novinkám na pultech obchodů daří. Podle Kuových zdrojů je prodejním trhákem zejména iPhone Xs Max, o který je větší zájem než Apple očekával. Dostupná data dokonce uvádějí, že 6,5palcového modelu se prodává až čtyřikrát více než menšího iPhonu Xs. Je tak zřejmé, že svůj iPhone zatím upgradují zejména uživatelé, kteří toužili po větší obrazovce. Majitelé iPhonu X jsou podle očekávání se svým přístrojem většinově spokojeni a potřebu přechodu na lehce vylepšený iPhone Xs nepociťují.  

Kuo dále tvrdí, že největší zájem je o iPhony s uložištěm o velikosti 256 GB. Jasné preference existují také co se týče barev. Nejvíce se tak prodávají iPhony v klasickém provedení Space Grey a špatně si prý nevede ani nová zlatá barva. Stříbrné iPhony už se však prodávají o poznání méně. Analýza Ming-Chi Kua dále předpokládá, že prodeje iPhonu Xs Max budou během celého čtvrtletí vykazovat růst a to zejména díky zvyšující se poptávce na asijských trzích a předvánočnímu období.  

Apple Watch Series 4 bodují po celém světě. Reakce prvních majitelů jsou plné nadšení

Apple Watch Series 4 jsou hit

Velmi dobře si údajně vedou také novinky Apple Watch Series 4, které se prodávají podstatně lépe než jeho tvůrce očekával. Kuo uvádí, že výrobní závod, který hodinky kompletuje, už nyní jede na maximální kapacitu. Apple má však v záloze ještě druhého dodavatele, jehož linky se naplno rozběhnou během listopadu. Zvýšenou poptávku způsobenou nákupní horečkou před Vánoci by tak měl Apple hravě pokrýt. V této souvislosti Ming-Chi Kuo upravil výhled pro celkové prodeje hodinek Apple Watch v roce 2018. Zatímco dosud předpokládal, že jich Apple prodá 18 milionů, po premiéře a prvním týdnu prodejů čtvrté série svůj odhad zvýšil na až 19,5 milionů prodaných hodinek.  

Další eso si navíc Apple stále nechává v rukávu. Uznávaný odborník na společnost Apple totiž dále uvádí, že prodejním hitem bude i iPhone Xr, jehož prodej odstartuje až později. iPhone Xr totiž k upgradu přinutí spousty dosavadních majitelů starších iPhonů, které loňské představení iPhonu 8 k pořízení novějšího modelu nepřesvědčilo a řadu s označením X stále považují za příliš drahou.  

 Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button