Novinky

Krize nekrize. Apple plánuje vyrobit 90 milionů nových iPhonů 14

Tento rok není z pohledu makroekonomické situace ve světě nijak příznivý. Počínaje koronavirem, respektive dlouhotrvajícími lockdowny a válkou na Ukrajině konče. Zkrátka a dobře, aktuálně žijeme v době, která k nákupu nové elektroniky příliš nepřispívá. To si ale zřejmě nemyslí Apple.

Výrobu nových iPhonů hádky Číny a Taiwanu nerozházely. Jde podle plánu

Podle agentury Bloomberg totiž kalifornský gigant požádal dodavatele o navýšení výroby iPhonů 14 v celkovém obejmu 90 milionů kusů, které by měly být k dispozici v prvních týdnech po zahájení prodeje. To znamená, že Apple očekává minimálně stejnou poptávku jako v loňském roce, kdy se na pultech obchodů objevil iPhone 13. Jen pro srovnání, v předchozích letech nastavila společnost z Cupertina počáteční objem výroby na 75 milionů iPhonů, což je o 15 milionů kusů méně.

foto: 9to5mac

Rekodrní čvtrtletí hovoří jasně

S trochou nadsázky se může zdát, že se v té kalifornii zbláznili. Pro Apple však jasně hovoří čísla z třetího čtvrtletí, ve kterém dosáhl na rekordní tržby ve výši 83,0 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 2 %. Pro inženýry z Cupertina jde tak o jasný vzkaz a svého postavení na trhu hodlají logicky využít i v následujících měsících.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button