Novinky

Apple opět zachraňuje životy. iPhone 14 automaticky přivolal pomoc ke komplikované havárii

Zatím ještě stále aktuální modely iPhony 14 a 14 Pro disponují hned několika funkcemi, které lze využít v krizových situacích. Konkrétně se jedná o detekci autonehody, která při zaznamenání silného nárazu zavolá pomoc v případě, že uživatel na displeji telefonu nezareaguje a SOS satelitní komunikace pro případ, že se nacházíte mimo GSM nebo WiFi signál.

Obě výše zmíněné funkce využil minulý pátek iPhone muže, který v oblasti Mount Wilson nedaleko Los Angeles sjel se svým autem z více jak 120 metrů vysokého útesu do rokle. Jeho telefon po nehodě automaticky skrze satelit zaslal zprávu záchranným složkám, což mu téměř s jistotou zachránilo život. Zpráva obsahovala přesnou lokalizaci zraněného, kterého se následně podařilo vyprostit za pomocí vrtulníku. Nebýt zapnutého iPhonu, o nehodě by se včas nikdo nedozvěděl a zraněného muže by možná nikdy nikdo nenašel. Ten by pravděpodobně vykrvácel.

Zdroj: spacenews.com

Za poslední rok se jedná už o několikátý případ tohoto typu, kdy funkce nových iPhonů zachránily něčí život. Detekce autonehody funguje celosvětově a disponují jí i poslední Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra. Satelitní komunikace je dostupná pouze v USA, Kanadě a vybraných zemích v Evropě a Asii. U nás na podporu bohužel stále čekáme. Na druhou stranu míst, kde v ČR není vůbec žádný signál, není příliš mnoho.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button