Novinky

V pražských Holešovicích došlo ke srážce dvou aut, záchranné složky zavolal iPhone 14

Funkce Crash Detection byla při představování iPhone 14 prezentována jako jedna z hlavních novinek. Tato vychytávka má v případě autonehody co nejrychleji zavolat záchranné složky a sdělit jim polohové údaje potřebné pro lokalizaci místa, ve kterém k dané nehodě došlo. Celý tento proces probíhá ihned po detekování nárazu, kdy vás iPhone nejdříve upozorní, že jste utrpěli autonehodu a následně se zeptá, zda jste v pořádku. Pokud na tuto notifikaci nezareagujete, vytočí tísňovou linku 112 a sdělí operátorovi všechny potřebné informace. I za předpokladu, že by byli všichni účastníci nehody v bezvědomí, tedy Crash Detection zavolá potřebnou pomoc.

Ačkoliv měla funkce Crash Detection ze začátku pár nedokonalostí, které se týkaly například planého poplachu na horské dráze či sjezdovkách, kdy iPhone tyto situace vyhodnocoval jako autonehody, tak praxe ukázala, že tato funkce funguje velice dobře. Pražští hasiči totiž před několika dny na svém Twitteru zveřejnili příspěvek, kde zmiňují autonehodu, u které iPhone 14 pomocí Crash Detection automaticky poslal hlasovou zprávu na operační středisko. Ihned po přijmutí této informace hasiči vyrazili na místo nehody. Z přiloženého tweetu si dokonce můžete poslechnout záznam z tísňového volání, které iPhone automaticky provedl po detekci autonehody. Další podrobnosti bohužel pražští záchranáři na svém Twitteru neuvádějí, samozřejmě však doufáme, že se všechny osoby podařilo zachránit a že jsou již všichni v pořádku.

 

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button