Novinky

iPhone 14 Pro si zatím nerozumí s Instagramem a TikTokem. Třes kamery může vést až k hardwarovému poškození

iPhone 14 Pro už rozbalují noví majitelé. Jejich první dojmy ostatně postupně zaplavují internet. Jak už u Applu bývá zvykem, jedním z hlavních argumentů pro přechod na nový model je vylepšená soustava kamer. Letos nadšení nad zase o něco lepšími fotkami ale trochu kalí jedna nepříjemnost. Vypadá to totiž, že vývojáři aplikací třetích stran nebyli na novinky ze strany Applu připraveni. Kamera tak v jiných než výchozích aplikacích Applu nemusí fungovat úplně bezproblémově.

Potíže se týkají aplikací jako je Snapchat, Instagram nebo TikTok. Jinými slovy základní softwarové výbavy smartphonu každého obyvatele planety pod 25 let. Videa z dovolené, víkendové party nebo večeře se ale s novým iPhonem 14 sdílí o poznání hůře. Kamera v aplikacích totiž moc nespolupracuje. Podle zkušeností sdílených na internetu je obraz roztřešený a kamera dokonce někdy vydává zvláštní zvuky.

Je zřejmé, že nejde o nic strašného. Ve skutečnosti se jedná o softwarovou chybu, o které Apple už podle informací agentury Bloomberg ví a pracuje na nápravě, která by měla být na světě příští týden. V případě, že se vás potíže týkají, nedoporučuje Apple kameru s aplikacemi propojovat. Třes totiž může vést až k hardwarovému poškození. Ze soustavy kamer se totiž ozývají podivné zvuky. Problém pravděpodobně nastal kvůli nedostatečné přípravě vývojářů aplikací na představení novinky od Applu. Spekuluje se o tom, že by na vině mohla být optická stabilizace.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button