NovinkyVidea

iPhone 14 Pro Max: první dojmy (video)

Inovace opět žádná, za to spousta drobných novinek co potěší...

Nový iPhone 14 Pro Max už několik dní okupuje mou kapsu, takže nadešel nejvyšší čas na první dojmy. Přestože je na plnotučnou recenzi ještě brzy, už teď je pár věcí celkem dobře patrných. V případě designu se toho ani letos příliš nezměnilo a netrénovaného oko běžného uživatele rozdíl nemá šanci poznat. Stačí ale chvíle, aby vám došlo, co je tu jinak. Nejvíce viditelnou změnou je Dynamic Island, který nahradil tolik nenáviděný notch.

Nové řešení využívá dvojice otvorů v displeji, které Apple šikovně spojil za pomoci vypnutých pixelů na OLED displeji. Díky tomu vznikl jeden dynamický prvek, který lze označit za nové centrum s widgety. V zásadě jde o drobnost, ale způsob, jaký Apple zvolil a jakou zde vytvořil synergii mezi hardwarem a softwarem, je naprosto jedinečný.

iPhone 14 Pro: největší pozornosti se opět dočkal fotoaparát

Další, na první pohled patrnou novinkou, je přepracovaný fotoaparát. V porovnání s loňskou generací se hnízdo s trojicí objektivů opět zvětšilo. Tím pádem odpadá také zpětná kompatibilita s kryty. K iPhone 14 Pro si budete muset pořídit také nový obal. Pod hlavním objektivem se tentokrát nachází 48Mpx snímač, nicméně výsledné fotografie mají stále 12 Megapixelů. Jak iPhone 14 Pro tak iPhone 14 Pro Max totiž využívají technologii Pixel Binning, která spojuje čtyři pixely do jednoho většího. Vlivem toho dokážou pojmout více světla, což v praxi představuje lepší výstup.

Příjemnou novinkou je Action Mode, který lze aktivovat při nahrávání videa. V tomto případě jde o pokročilou formu softwarové stabilizace, která funguje obdobným způsobem jako u GoPro či jiných akčních kamer. Jelikož systém pracuje s výřezem obrazu, lze v Action Mode nahrávat maximálně v 2,8K rozlišení.

Konečně jsme se dočkali také podpory technologie Always On, která umí zobrazovat čas a další stavové informace na neaktivním displeji. Subjektivně mi však přijde, že tato funkce se negativně podepisuje na výdrži baterie, která je kratší než u loňské generace.

Pokud si nechcete nechat ujít podrobnou recenzi iPhone 14 Pro (Max), nezapomeňte dát odběr na YouTube a pravidelně sledovat také Český Mac, kde vyjde v textové podobě.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button