Novinky

A je to tady. Uživatelé iPhone 14 Pro si začínají stěžovat na vypálené displeje

Displeje s technologií OLED patří z pohledu zobrazovacích vlastností mezi absolutní špičku. To ovšem neznamená, že by šlo o dokonalou zobrazovací platformu. Největším strašákem OLED panelů je riziko vypalování pixelů, které většinou způsobuje zobrazování statického obsahu. A jak se zdá, na něco takového narazila skupina uživatelů iPhone 14 Pro (recenze), která na sociálních sítích sdílela své zkušenosti s poškozeným displejem.

Podle dostupných příspěvků se problém týká výhradně modelů iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, které disponují funkcí Always On. Díky trvale zapnutém displeji lze na zamykací obrazovce zobrazovat například čas a další stavové informace včetně tapety. Část uživatelů dokonce reportuje vypalování displeje v oblasti kolem Dynamic Island, který je opět součástí modelové řady iPhone 14 Pro. Zdá se, že v tomto případě je problém v zobrazování informací ze spuštěných aplikací, které softwarové zvětšují vizuální prostor kolem fyzických senzorů.

Na tomto případu je patrné vypálení pixelů, které kopírují statické zobrazení tapety a času na zamykací obrazovce s aktivní funkcí Always On

Zde je vidět vypálení obrazovky v oblasti kolem Dynamic Island

Další případ vypáleného OLED displeje kolem Dynamic Island

Oficiální stanovisko ze strany výrobce zatím chybí, nicméně jsou známy případy, kdy došlo k výměně obrazovky v rámci záručního programu Apple Care+. Poněkud znepokojivě však působí zkušenost uživatele, který reportoval vypálenou část displeje po pouhém měsíci používání iPhonu 14 Pro.

Jak na iPhonu eliminovat riziko vypálených pixelů?

Důležité je také zmínit, že vypalování OLED obrazovek není nic nového, a může být způsobeno řadou faktorů. Nejčastěji může jít o dlouhodobé zobrazování statického obsahu. To může přímo souviset s funkcí Always On na iPhone 14 Pro. Pokud tedy vlastníte nejnovější generaci iPhonu a chcete udělat maximum pro to, abyste svůj displej ochránili, omezte používání výše zmíněné funkce. Alespoň do té doby, než budeme znát postoj Applu, respektive zda bude vady spojené s vypálenými pixely uznávat v rámci reklamačního řízení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button