Novinky

Titanový iPhone 15 Pro je odolnější, než jeho oceloví předchůdci. Je tomu ale skutečně tak, jak Apple tvrdí?

Když Apple na začátku zaří představil nové iPhony 15 Pro, změnu materiálu prezentoval jako jeden z hlavních benefitů. Titan je totiž oproti původní oceli mnohem lehčí a odolnější materiál. Alespoň tak se to dozvídáme ze všech propagačních materiálů. Co se hmotnosti týče, tam je rozdíl poměrně zřejmý a není potřeba se nad tím nijak dále pozastavovat. Jak je to ale s odolností? Právě to nám ukazují první testy odolnosti zahraničních tvůrců a možná to přeci jen není úplně tak, jak se nám Apple snaží namluvit.

Pokud bychom se zaměřili na odolnost samotných rámečků, zde je pravdou, že titan je tvrdší a méně náchylný na poškrábání, oproti nerezové oceli. V případě, že nás ale zajímá celková odolnost telefonu, nemusí být pevnost rámečku vždy jen pozitivem. Pevnější materiál totiž v případě nárazu způsobuje, že se síla otřesu nebo nárazu přenese mnohem více na ostatní části telefonu, jako jsou především přední a zadní sklo. V praxi to znamená, že poškození displeje a zad telefonu jsou v případě nehody u nových iPhonů 15 Pro o něco pravděpodobnější, než u přechozích generací, kde dokázala ocel potenciální náraz lépe absorbovat.

zdroj: Apple

Je ale třeba doplnit, že nové iPhony 15 Pro jsou i tak velmi odolné vůči pádům a například vrstva Ceramic Shield na přední straně zde odvádí velmi dobrou práci. Zároveň si dovolím říci, že výhody v podobě snížené hmotnosti a nižší pravděpodobnosti poškrábání nad tímto drobným rozdílem oproti staršímu iPhonu 14 Pro přeci jen převažují. Pokud tedy nejste například dělník na stavbě a nepracujete v extrémně rizikovém prostředí, tato maličkost by vás u nového iPhonu 15 Pro neměla trápit.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button