Články

iPhone 12 Pro Max: právoplatný král pro ty nejnáročnější

První dojmy z největšího iPhonu, jaký kdy Apple vyrobil

Na říjnové keynote Apple představil novou řadu iPhonů, které budou úřadovat následující rok. Novinky mají v názvu číslovku 12 a dále jsou děleny na 12 mini, 12, 12 Pro a 12 Pro Max. Ty běžnější letošní iPhony s přídomkem 12 a 12 Pro, byly uvedeny na trh již před pár týdny. První dojmy i recenzi na iPhone 12 Pro můžete najít na našem webu. Novinkou, kterou disponují všechny letošní iPhony, už jsme stihli také otestovat. Mluvím tu o nové magnetické nabíječce MagSafe. Velikostní extrémy v podobě iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max se začaly prodávat v pátek 13. listopadu.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

iPhone 12 Pro jsem pořídil hned první den, kdy to bylo možné. Přecházel jsem z iPhonu 11 Pro Max s tím, že po roce s Maxem zkusím zase používat menší telefon. Bohužel se ale naplnilo mé očekávání a iPhone 12 Pro i přesto, že se jedná o skvělý telefon, se mnou nedokázal držet krok po celý den. Jsem zvyklý telefon kolem osmé hodiny ranní vyndat z nabíječky a rozmazlenost z 11 Pro Max mi dovolovala telefon používat do desáté hodiny večerní bez strachu, že mi někdy přes den dojde šťáva. Bohužel iPhone 12 Pro vyžadoval nabíječku už mezi šestou a sedmou večer. Pořídil jsem si proto jeho většího bráchu a my se teď můžeme společně podívat na první dojmy z tichomořsky modrého iPhonu 12 Pro Max.

Design: vše, co už známe. Přesto je ohromující

iPhone 12 Pro Max spojuje po designové stránce několik iPhonů dohromady. Přední stranu známe již několik let a kromě mírného zmenšení rámečků se zde nic zásadního neodehrává. Boky z chirurgické oceli inspirované legendárním iPhonem 4 jsou rovné s ostrými hranami a mně osobně velmi dobře padnou do ruky. Na zadní straně najdeme matné sklo, které bylo představeno loni na iPhonech 11 Pro.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Všechny tyto aspekty vám dají dohromady opravdu nádherný telefon. Já osobně zvolil exkluzivní tichomořsky modrou variantu, která je k dispozici pouze na modelu 12 Pro a 12 Pro Max. Po několika letech zakulacených telefonů a v podstatě stejného designu je nový iPhone 12 Pro Max opravdu povedený designový kousek. Co se týče displeje, jedná se o dosud největší displej v iPhonu, který byl představen. Konkrétně jde o 6,7” palcový Super Retina XDR displej s technologií OLED a rozlišením 1284 x 2778 pixelů.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

iPhone 12 Pro Max: profesionální fotograf i kameraman

Nový iPhone 12 Pro Max disponuje třemi kamerami. Konkrétně ultraširokoúhlý fotoaparát, širokoúhlý fotoaparát a fotoaparát s teleobjektivem. V porovnání s iPhonem 12 Pro má Max mnohem větší fotosoustavu, která působí opravdu masivně. Snímač širokoúhlého fotoaparátu je o 47 % větší a díky tomu umožňuje zachycovat o poznání více světla. Nová optická stabilizace obrazu (OIS) teď místo celého objektivu stabilizuje snímač. Díky tomu můžete i v pohybu fotit skvělé ostré fotografie. Také teleobjektiv se dočkal milých změň. Konkrétně jde nově o 65mm ohnisko, které vám zaručí ještě lepší portrétové fotografie.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

iPhone 12 Pro Max je vůbec první fotomobil, který nahrává video v Dolby Vision. Zachycuje 700 miliónů barev, čímž dosahuje daleko realističtějšího obrazu. Díky 5nm čipu A14 Bionic může iPhone 12 Pro Max posunout nahrávání videa ještě dál. Například 10 bitové HDR video v Dolby Vision můžete okamžitě v telefonu upravit, oříznout a sdílet s příteli. Takže nejen sledování filmů, ale i jejich natáčení se snadno může protáhnout dlouho do noci. A díky obrovskému 6,7” palcovému displeji vás obsah opravdu vtáhne do děje.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Fotoaparát v iPhone 12 Pro Max podává velmi dobré výsledky

Nové iPhony 12 Pro disponují také LiDAR skenerem, který už můžeme znát z iPadů Pro (2020). Přesto, že na iPadu je LiDAR v podstatě jen kvuli rozšířené realitě a vývojářům, do nových iPhonů je Apple přidal už s lepším využitím. Díky LiDARu budete moci ve špatných světelných podmínkách až 6x rychleji ostřit. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Takto fotí iPhone 12 Pro Max v noci. Není to vůbec špatné, co říkáte?

Obsah balení: pokud chcete nabíjet, musíte si připlatit

V září to začalo u nových Apple Watch Series 6, nyní to pokračuje i u iPhonů. Apple se v rámci ekologie rozhodl nepřidávat nabíjecí adaptér do balení nových iPhonů a Apple Watch. U iPhonů dokonce nepřibalují ani drátová sluchátka EarPods. Co tedy v krabičce najdeme? Samozřejmě iPhone, nabíjecí kabel USB-C na Lightning a návod. Samolepka je také samozřejmostí, ale oproti dřívějším iPhonům je v balení už jenom jedna. Pokud tedy nemáte adaptér s USB-C například z loňského iPhonu 11 Pro, nebo nemáte nabíjení vymyšlené například pomocí Qi nabíječek, budete si muset za 590 korun zakoupit nový 20W nabíjecí adaptér.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Verdikt: kalifornský gigant dosedl na svůj trůn

Už iPhone 12 Pro byl a stále je pro některé dokonalý telefon. Bohužel nestačil na mé používání a baterie mě na něm poměrně zklamala. iPhone 12 Pro Max by měl tuto “chybu” snad vyřešit. Na úkor lepší výdrže si ale musíte uvědomit, že se opravu jedná o velký telefon. Jednou rukou ho sice ovládat můžete, ale rozhodně nepokrejete celý displej a je lepší zapojit i druhou ruku. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Společně s nejdelší výdrží baterie z letošních iPhonů dostanete i ten nejlepší fotoaparát, který Apple momentálně nabízí. Čočky fotosoustavy jsou v porovnání s 12 Pro podstatně větší, ale i vyšší. Také silikonový MagSafe kryt od Applu má vystouplejší rám kolem fotoaparátu, aby byly čočky perfektně chráněny. Mně osobně se na větším telefonu pracuje lépe. Větší displej, větší produktivita.

Úprava fotografií a videí jde naprosto bez problémů. Řešení zpráv, mailů, práce s kalendářem, připomínkami a poznámkami jde taky mnohem lépe. Pro někoho to ale naopak může být problém, což plně respektuji. Vzhledem k tomu, že letošní řada nových iPhonů je nejširší v historii, rozhodně je z čeho vybírat a každý uživatel si vybere přesně to, co mu vyhovuje. Já skončil u iPhone 12 Pro Max.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button