Novinky

iOS 12 přináší funkci, po které již dlouho volali všichni majitelé iPhonu X

Nedávná aktualizace iOS 12 přinesla celou řadu novinek. Během oficiální prezentace se ovšem dostalo jen na část z nich a zbytek zůstal upozaděn. Jedna je ovšem natolik zásadní, že je až s podivem, proč ji Apple nepředstavil veřejnosti. Face ID se totiž nově naučilo rozpoznávat vícero tváří. Zmínit si také zaslouží, že v nastavení systému je tato funkce nazvána poněkud nezvykle. Volba se jmenuje Nastavit alternativní vzhled a v jejím popisu se hovoří o kontinuálním učení tváře. Těžko říct, proč má funkce takto zmatené vysvětlení, nicméně existuje vysoká pravděpodobnost, že to má spojitost se stále probíhajícím vývojem. U všech beta verzí operačních systémů se často stává, že v průběhu dochází také k úpravám názvů jednotlivých nabídek a jejich popisků.

Co se týče samotné funkce, zřejmě ji lze brát jako náznak toho, že v dohledné době se dočkáme zbrusu nového iPadu, který vymění čtečku otisků za technologii Face ID. A právě v případě iPadu je podpora pro více uživatelských účtů doslova žádoucí. O rozpracovaném stavu funkce mimo jiné svědčí fakt, že pokud se rozhodnete smazat jeden obličej, automaticky se resetuje i ten druhý.

iOS 12 je venku: jaké novinky a vylepšení přináší?

Nově objevená funkce vyvolala mezi komunitou také otázku, proč Face ID stále neumí pracovat v režimu na šířku. V tuto chvíli není jisté, zda se tato možnost neobjeví například v některé z dalších aktualizací iOS 12, nebo jestli její absence například nevychází z technologických limitů kamerového systému.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button